Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Moderní umění ano či ne?

TZ_18/9/2015

Moderní umění ano či ne? Aktuální tvorba dorazí opět do Poličky a tentokráte se můžeme těšit na diplomové práce studentů AVU v Praze a posoudit tak můžete sami.

V sobotu 19. září 2015 byla ve výstavních sálech zahájena výstava moderního umění v podání začínajících umělců. Zpestřením bylo improvizované vystoupení absolventa katedry pantomimy na pražské HAMU Ondřeje Holby, který za hudebního doprovodu a s čirkou skleněnou koulí v dlaních, dokázal nevídané optické klamy a postaral se tak o nevšední zážitek několika desítkám návštěvníků. “Člověk měl pocit, že se koule nehýbe a hýbe se jen on, ale to je přeci nemožné když se hýbali oba – neuvěřitelně talentovaný mladík,” nechal se slyšet návštěvník vernisáže. “Mnohdy je pochopení moderních děl poměrně složité, bylo příjemné když se na vernisáži objevili samotní autoři a všem nám svůj záměr a myšlenku vysvětlili... křížová cesta? To jsem opravdu nepochopila, ale po vysvětlení autorky – už to v tom vidím,” Martina 31 let.

Přijďte se podívat, jaké práce vznikly v ateliérech vedených známými umělci jako Vladimír Skrepl, Milan Knížák, Michael Rittstein, Vladimír Kokolia, Martin Mainer nebo Jiří Lindovský,” zve na výstavu kurátorka Bc. Tereza Sejkorová.

Výstava nám představuje závěrečné práce magisterského stupně studia v závěru akademického roku 2015. Na výstavě budete mít možnost vidět pohled nastupující mladé generace výtvarných umělců, kteří stále častěji hledají vyjádření v oblasti nových médií, konceptuálních a performativních postupů. ,,Na první pohled je naše výstava výstavou současného umění. Koneckonců, co jiného výraz současné umění znamená než umění vytvořené v přítomnosti nebo nedávno? V tomto smyslu může být stěží něco současnějšího,“ odpověděl kurátor pražské výstavy PhDr. Tomáš HříbEK, PhD.

Výběr se soustředí na klasická výtvarné disciplíny malby, kresby, grafiky, sochařské práce a prostorové instalace. Absolventská výstava je významným místem v životě umělecké školy i každého studenta. Příprava obhájených prací absolventů školy však přináší i jistá úskalí, neboť podmínkou je vystavit všechny práce, které v daném akademickém roce byly obhájeny. Vytvořit atraktivní kurátorský koncept z tohoto různorodého celku proto není jednoduché.

 

Více na www.cbmpolicka.cz

 

KONTAKT:

ALENA JANDLOVÁ

Městské muzeum a galerie Polička

Centrum Bohuslava Martinů

Tylova 114

572 01 Polička

Tel.: +420 461 723 855

e-mail: jandlova@muzeum.policka.org

www.cbmpolicka.cz

 

  1. Petra Křivová - Křížová cesta
  2. Jiří Sieber - z cyklu Na hranici krajiny, obrazy Ostravské laguny a Řeka Odra
  3. Vilma Bzezinová - Portréty nekonkrétních bytostí
  4. Eva Vápenková - grafiky z cyklu Prázdnota
  5. Vernisáž
  6. Ondřeje Holba

     

Fotografie naleznete v příloze

 

Vložil Šauerová Naděžda (9/22/2015), přečteno 2420x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.5203
Obrázek ke článku - č.5204
Obrázek ke článku - č.5205
Obrázek ke článku - č.5206
Obrázek ke článku - č.5207
Obrázek ke článku - č.5208

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Centrum Bohuslava Martinů | Moderní umění ano či ne?