Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Královna Kunhuta se vrací na scénu

Na královském hradě Svojanov ožijí postavy ze středověku. Významné hosty přivítá královna Kunhuta. Na své si přijde i mistr kat.

Pracovníci hradu na první říjnovou sobotu opět připravili noční prohlídky. „Zvolili jsme téma z doby gotické. Tedy z období, kdy na hradě žila královna Kunhuta se Závišem z Falkenštejna,“ upřesňuje kastelán hradu Miloš Dempír. Prohlídky mají relativně nový program. Odehrají se teprve podruhé.

O první středověké prohlídky byl obrovský zájem. Ti, kteří chtějí být u toho, jak se na jedné straně bavilo panstvo, a na straně druhé trpěli poddaní, měli by si vstupenky určitě zamluvit. V opačném případě přijdou o jedinečný zážitek, při kterém možná bude i trochu mrazit v zádech. „Rezervaci předem zaručeně doporučujeme. Kapacita prohlídek je omezená a jsou také časově náročné. Za jeden večer jsme schopní zájemcům nabídnout pouze tři oživené prohlídky,“ upozorňuje kastelán. Jedna prohlídka s živým výletem do středověku trvá zhruba půldruhé hodiny.

Máte zájem? Pak neváhejte. Prohlídky jsou naplánované na sobotu 3. října od 18.30 hodin. Vstupenky si rezervujte na telefonním čísle: 461 744 124 nebo na e-mailu: info@svojanov.cz .

Květa Korbářová

Hrad Svojanov

Vložil Šauerová Naděžda (1.10.2015), přečteno 2068x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.5221
Obrázek ke článku - č.5222
Obrázek ke článku - č.5223
Obrázek ke článku - č.5224

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Hrad Svojanov | Královna Kunhuta se vrací na scénu