Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Zahradní slavnost ZŠ Na Lukách

Zahradní slavnost ZŠ Na Lukách

V pátek 9. října se v tělocvičně ZŠ Na Lukách konala první Zahradní slavnost aneb odpoledne plné soutěží pro děti I. stupně. Původně měla slavnost probíhat na zahradě školy, odtud také název, ale díky typickému podzimnímu počasí se soutěže přesunuly do tělocvičny. Nicméně ani stísněnější prostor neubral slavnosti na účasti dětí, jejich rodičů, ale i babiček a dědečků. Zasoutěžit si přišlo více jak 80 dětí. Soutěžilo se v mnoha disciplínách, např. skákání v pytli, kop na branku, hod na cíl, paměťových disciplínách a dalších. Během odpoledne se na soutěžící děti přišli podívat učitelé I. stupně včetně pana ředitele. Někteří z učitelů se aktivně zapojili do zajištění sportovních stanovišť. Prvňáčci obdrželi, po splnění všech disciplín, knížku z britského nakladatelství Usborne a za asistence třídních učitelek si na školní zahradě zasadili jabloň, u které se nakonec všichni společně vyfotili.

Soutěžní odpoledne zpestřila svým vystoupením paní T. Kacálková s pejskem Body, která spolu s kolegyní a jejím pejskem, předvedly ukázky tzv. dogdancingu.

Během celého odpoledne bylo zajištěno bohaté občerstvení, o které se postaraly obětavé maminky a babičky. K zakousnutí byly sladké i slané dobroty. Vařila se káva, čaj, čepoval se čerstvý mošt.

Páteční odpoledne se opravdu vydařilo. Nejlépe o tom svědčily rozzářené a spokojené dětské tvářičky. Myslím, že každý kdo přišel, byl spokojen a překvapen zájmem dětí a rodičů o „setkání po vyučování“.

Na závěr patří velké poděkování především Spolku rodičů a přátel ZŠ Na Lukách a všem ostatním obětavým rodičům a pedagogům, kteří se na zajištění slavnosti podíleli.

                                                                                              Spokojení rodiče

Vložil Vomočilová Květa (19.10.2015), přečteno 1465x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.5248
Obrázek ke článku - č.5246
Obrázek ke článku - č.5247

Právě procházíte:

Úvod | Organizace a služby | Školství | Zahradní slavnost ZŠ Na Lukách