Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Polička má olympijského vítěze!

Od neděle 17. ledna do pátku 22. ledna se výprava Pardubického kraje zúčastnila Her VII. Zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2016, které pod patronací Českého olympijského výboru uspořádal Ústecký kraj. V barvách Pardubického kraje bojovalo celkem 69 mladých sportovců v celkem 10 sportovních disciplínách.

Hry byly zahájeny 17. ledna v 15.00 hod. v chomutovské SD Aréně. Samotný ceremoniál se snažil co nejvíce napodobit ceremoniály velkých olympiád. Samozřejmostí byl vlajkonoš každé výpravy. Znak Pardubického kraje nesl nejlepší brankář naší historie - Dominik Hašek!

Z našeho města se VII. Zimní olympiády dětí a mládeže účastnily celkem 4 děti (2 šachisté a 2 hokejisté)! Pod vedením známého pardubického hokejisty a reprezentanta Michaela Mikysky do hokejového turnaje zasáhli brankář Vojtěch Nečas a útočník Ondřej Tobiáš.

Do šachového turnaje (4 kategorie + soutěž družstev) byli Pardubickým krajským šachovým svazem nominováni Jan Tulis a Ondřej Švanda.

A právě Ondřej Švanda (ELO 1919) byl jasně nasazenou jedničkou turnaje mladších žáků! Ondra sehrál velmi dobrý turnaj a neodešel poražen ani z jedné partie! V posledním kole díky prohrám dvou největších konkurentů potvrdil svoje nasazení a stal se jedním ze 3 olympijských vítězů Pardubického kraje na Hrách VII. Zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2016! Gratulujeme!!!

V kategorii starších žáků startoval Jan Tulis, který byl s koeficientem 1920 10. nasazeným hráčem turnaje. Hned v úvodních 2 kolech překvapil a proti papírovým favoritům uhrál 1,5 bodu (Liška 2114, 1 bod, Lojek 2014, ½ bodu). Další výsledkové překvapení nabylo zcela opačného směru, když Honza v následujících 5 kolech uhrál jen 0,5 bodu a skončil na 14. místě!

V týmové soutěži pak oba žáci přispěli k nepopulárnímu 4. místu, když na bronzový Středočeský kraj chyběl jen 1,5 bodu uhraného bodu. S postupem času však určitě oba ocení i toto umístění, které je v konkurenci všech krajů ČR velmi dobrým výsledkem!

Více informací naleznete na stránkách TJ Štefanydes Polička, Pardubického krajského šachového svazu či ODM 2016. Předání olympijské medaile pak můžete zhlédnout an videokanálu Youtube!

Mgr. David Schaffer

Člen Sportovní komise města Poličky

Trenér Pardubického kraje na ODM 2016

 

Vložil Šauerová Naděžda (1/25/2016), přečteno 2205x

Právě procházíte:

Úvod | Sport | TJ Štefanydes Polička | Polička má olympijského vítěze!