Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

VYSTUPOVAL PRO NIZOZEMSKÉHO KRÁLE – TEĎ PRO POLIČSKÉ POSLUCHAČE

TZ_27. 5. 2016

Slavný dirigent Sjef de Kort vystupoval i pro nizozemského krále nyní putuje spolu se svým Haagským souborem komorní hudby po stopách Martinů. Těšit se na ně můžete již na začátku června.

„V neděli 5. června 2016 v odpoledních hodinách zazní v prostorách poličského muzea hudba dechového souboru „Haagský soubor komorní hudby“.  Jde o těleso nadšených amatérských hudebníků z Nizozemska, zaměřující se mj. na českou hudbu.  Každý rok jezdí na některé z míst, kde žili velcí čeští skladatelé a takto putovali po stopách Antonína Dvořáka či Josefa Suka, letos chtějí nasát atmosféru genia loci v místech, kde žili a tvořili Bohuslav Martinů a Leoš Janáček,“ uvádí muzikoložka muzea Doc. Monika Holá, PhD. ‚

“Díla těchto autorů jsou také na repertoáru  souboru - poličským posluchačům se představí interpretací tří skladeb velikánů české hudby a to suitou pro dechový sextet Mládí Leoše Janáčka, Nonetem Bohuslava Martinů a Legendami Antonína Dvořáka  v provedení dirigentem souboru Sjef de Kortem, absolventem Královské konzervatoře v Haagu a v současnosti dirigentem více komorních souborů. S jedním z nich dokonce nedávno vystupoval v haagském Rytířském sále za přítomnosti nizozemského krále,“ dodává.

K vystoupení bude využit prostor muzejního atria, které nabízí jedinečný zážitek z komorní akce jako je tato. Návštěvníci, kteří budou mít chuť se dozvědět více o slavném poličském rodákovi, mohou navštívit expozici věnovanou životu a dílu Bohuslava Martinů nebo po vystoupání 194 schodů nahlédnout do světničky pro pověžného, kde se Martinů roku 1890 narodil a kochat se pohledem na okolí z výšky 36m z věže kostela sv. Jakuba.  

Alena Jandlová, PR
Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů v Poličce
Tylova 114, 572 01 Polička
tel.: +420 461 723 864
 

 

Vložil Šauerová Naděžda (5/30/2016), přečteno 2330x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.5569
Obrázek ke článku - č.5567
Obrázek ke článku - č.5568

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Centrum Bohuslava Martinů | VYSTUPOVAL PRO NIZOZEMSKÉHO KRÁLE – TEĎ PRO POLIČSKÉ POSLUCHAČE