Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Robert Fulghum v Poličce

Robert Fulghum se po letech vrací do České republiky, aby představil svou novou povídkovou knihu Poprask v sýrové uličce. Zastávkou na cestě českými luhy a háji bude 12. června také Polička. Listovat se bude knihou Drž mě pevně, miluj mě zlehka, nebude chybět autogramiáda a prodej knih.

Projekt LiStOVáNí uvedl doposud na jevišti 103 knih, soubor často doprovází sám autor a nyní se můžeme těšit na amerického spisovatele Roberta Fulghuma. Ten se s LiStOVáNím vydává již na třetí turné.  „Jsme spojené síly. LiStOVáNí vás překvapí, jak moc divadelní je, jak živá je to zábava. Překvapený byl koneckonců i sám autor, i proto s námi chce teď potřetí vyrazit na šňůru,“ uvedl k Listování Lukáš Hejlík, autor projektu.

Od 9. června do 15. července Robert Fulghum navštíví 40 českých měst, mezi nimiž bude také Polička. „Musím říct, že zřejmě žádný autor takového formátu se opravdu nikdy v takovém rozsahu nedostal mezi lid přímo po republice. Takové turné nemají opravdu ani rockové hvězdy nebo političtí kandidáti,“ dodal Lukáš Hejlík.

 

Příběh se odehrává v prostředí tančírny Century v americkém Seatlu, kde se tančí i vyučuje argentinské tango. „Kniha je také o překonávání hranic a otevírání dveří, které se často bojíme jen zkusit otevřít. Někdy totiž nejsou zamčené, ale jen zavřené a stačí prostě jen trochu chtít. Ovšem můžeme se u toho těšit i na velkou srandu,“ říká Lukáš Hejlík.

 

Listovat budeme v neděli 12. června ve 20 hodin v Tylově domě. Předprodej vstupenek se koná v knihovně. Vstupné 70 Kč /120 Kč. Více na www.knihovna.policka.org.

 

Kontakt:

Klára Kašparová

Městská knihovna Polička

kasparova@policka.knihovna.org

 

Vložil Šauerová Naděžda (30.5.2016), přečteno 1664x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.5570

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Městská knihovna | Robert Fulghum v Poličce