Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Vydejte se na výlet prázdninovým cyklobusem pro pěší turisty i cyklisty!

Již 1. července zahájí provoz cyklobus, který se po celé prázdniny bude vydávat na trasu propojující turisticky atraktivní místa Českomoravského pomezí. Cyklisté i pěší turisté tak budou opět moci poznávat nejen krásy historických měst Českomoravského pomezí, ale také dalších zajímavých míst, jako jsou zámek v Nových Hradech, Hřebečské důlní stezky, Toulovcovy maštale či rozhledna na Kozlovském kopci. V letošním roce dochází k úpravě trasy cyklobusu. Nově bude zajíždět do Mladějova na Moravě.

Cyklobus bude jezdit každý pátek, sobotu a neděli od 1. července do 28. srpna a dále ve sváteční dny 5. a 6. července.

V pátek pojede autobus uzpůsobený pro převoz kol z Poličky v 8.30 a zaveze vás do Svitav, na Hřebeč, do Moravské Třebové, Mladějova a dále do České Třebové, na Kozlov a do Litomyšle. Pokračovat bude přes Vysoké Mýto a zámek v Nových Hradech do Proseče, odkud můžete vyrazit do oblíbených Toulovcových maštalí. Následovat bude zastávka u rozhledny Terezka na Pasekách, v Borové a Poličce. Zpět vyrazí cyklobus z Poličky po stejné trase v 15.30, vyrazit tedy můžete i na odpolední pěší nebo cyklistický výlet. Podrobný přehled všech měst a obcí, ve kterých bude autobus zastavovat, najdete v jízdním řádu linky č. 680019.

V sobotu bude cyklobus opět vyjíždět v 8.30 z Poličky, odkud pojede do Borové, Proseče, Vysokého Mýta a Litomyšle. Odtud se můžete vydat na Kozlov, do České Třebové, Mladějova, Moravské Třebové, na Hřebeč či do Svitav. V 15.30 pak autobus zamíří z Poličky po stejné trase v opačném směru.

O nedělích a také o svátcích 5. a 6. července bude cyklobus jezdit podle stejného řádu jako v pátek.

Na lince bude platit jednotný tarif IREDO, který nabízí výrazné slevy dětem a osobám ZTP. Je možné využít také výhodné rodinné, síťové a časové jízdenky. Podrobné informace o provozu cyklobusu jsou uvedeny na portálu www.ceskomoravskepomezi.cz. Letáky s  jízdním řádem, mapkou a několika tipy na výlet budou k dispozici v informačních centrech.

I v letošním roce je provoz cyklobusu Českomoravským pomezím realizován díky spolupráci měst Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy, Vysoké Mýto a Česká Třebová za podpory Pardubického kraje.

 

Jiří Zámečník

marketingový manažer

Přílohy

Adobe reader (PDF) CMP_Cyklobus_skladacka_final (1.1 MB)

Vložil Šauerová Naděžda (6/23/2016), přečteno 1730x

Právě procházíte:

Úvod | Turismus | Vydejte se na výlet prázdninovým cyklobusem pro pěší turisty i cyklisty!