Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Také V POLIČCE zastavíte roboty s Českou televizí

I naše muzeum je součástí velké prázdninové soutěže pro rodiny s dětmi – ZASTAVTE ROBOTY. Od 1. 7. do 28. 8. probíhá po celé ČR hra České televize na tajné agenty. Děti v ní mají za úkol zastavit spolu s rodiči rebelující roboty, kteří chtějí ovládnout svět.

K tomu je potřeba vyrazit na 3 výlety a na nich získat tajná hesla. Jedno z těchto hesel je připraveno u nás na pokladně. Zastavte se u nás a vydejte se na další výlety. Sbírejte hesla a pomozte spolu s dětmi zastavit nebezpečné roboty, kteří chtějí ovládnout svět. Vyhrát můžete zajímavé ceny.

A o co ve hře jde? Victory, zakladatelka supertajné organizace DIV, velí k akci. Superinteligentní roboti profesora Chaose, chtějí ochromit celou moderní civilizaci. Mohou to dokázat prostřednictvím domácích spotřebičů, které nakazili nebezpečným virem – díky němu mohou ovládat jakoukoli elektroniku. Victory ví, jak tomu zabránit. S pomocí antiviru, který ale nedokáže naprogramovat sama. Proto potřebuje schopné agenty z řad dětí, kteří jí s tím pomohou. Děti musí jet na tři výlety (ze 172 míst v celé České republice) a získat tam tajná hesla. Když se osvědčí v těchto úkolech, svěří jim Victory i programování antiviru.

„Muzeum se do hry zapojilo s velkým nadšením a jsme polichoceni, že si Česká televize vybrala právě nás. Návštěvníkům nabídneme interaktivní výstavy zaměřené na lidské tělo a jeho smysly, ilustraci nebo prohlídku hradebního okruhu či výhled na město z rodné světničky Bohuslava Martinů ve věži kostela sv. Jakuba,“ uvádí mluvčí muzea Alena Jandlová.

www.cbmpolicka.cz

Pravidla, podrobnosti a GPS souřadnice na www.decko.cz/div.

 

Jak se stát agentem DIVu a zároveň se dobře pobavit?

 

Jsem Victory. Řídím supertajnou organizaci DIV, která vysílá své agenty, aby řešili problémy moderního světa. A potřebuji tvoji pomoc. V sázce je nejen DIV - v sázce je celá moderní civilizace. Prosím, připoj se k ostatním agentům a pomoz nám. Spoléhám na tebe…

Takto zní výzva tejné agentky Victory, která se snaží zachránit svět před šíleným profesorem Chaosem a jeho roboty, jenž pochází ze supertajného programu Chaos Robotics a kteří se rozhodli ovládnout všechny spotřebiče na světě. Vyléčit je mohou pouze agenti DIVu…

Ptáte se, co je to za soutěž a jak vlastně vznikla? Cílem naší soutěže je aktivizovat rodiče, vyburcovat je k aktivní spolupráci s dětmi v Letní prázdninové soutěži Dětského webu ČT. V rámci soutěže děti jezdí na výlety za keškami a při tom plní odbornosti, čímž si v souladu s legendou hry zvyšují svou odbornou kvalifikaci, aby mohly coby agenti na straně dobra účinně bojovat proti zlem nakaženým Robotům. Ukázka: Představ si, že má někdo z rodiny zranění, a ošetři ho. Najdi po cestě na zemi rovnou větev, kterou by zraněný mohl použít jako berli,“ uvedla tisková mluvčí České televize Alžběta Plívová.

"Projekt propojuje webovou hru, výlety do přírody, televizní vysílání i návštěvy kulturních či historických památek a měst. Děti v roli agentů tak pátrají po ukrytých symbolech na více jak sto sedmdesáti místech po celém Česku," dodává.

Soutěž, v níž mají děti za úkol zastavit spolu s rodiči rebelující roboty, kteří chtějí ovládnout svět, potrvá do 28. srpna 2016. „Dostat děti od obrazovky, to je div. A DIV je také tajná organizace – Duhový institut věd, ve kterém děti zachraňují svět. Stejně jako v minulé letní soutěži Zachraňte duhu chceme malé diváky pomocí dobrodružného a napínavého příběhu odtrhnout od televize a počítače a vyslat je do přírody, na památky a zajímavá místa ve všech krajích České republiky,“ říká vedoucí dětského webu Štěpánka Sunková a dodává: „Naším cílem je dětem, jejich rodičům i prarodičům opět nabídnout zábavnou celoprázdninovou hru jako možnost užít si volné chvíle společně a aktivně.“

V poličském muzeu můžete část mise splnit navštívením interaktivní výstavy Poznávej se!, jejímž mottem je – DOTÝKAT SE EXPONÁTŮ PŘIKÁZÁNO! Budoucí agenti mohou vyzkoušet Braillovo písmo, projít se na chůdách nebo se projet na pedálu. Změří si hlasitost výkřiku, hloubku předklonu, rozpětí rukou či si změří elektrický odpor vlastního těla. Posedí na hřebících jako fakír, pokusí se sestavit lidské tělo, vyzkouší sílu stisku ruky, což se jim jistě v boji proti oživlým spotřebičům může hodit.

Edukativní a interaktivní výstava hledá nové formy vzdělávání a podněcuje zájem o vědu, techniku a přírodní obory a je tak vhodná pro malé i velké agenty. Mimo jiné navazuje na úspěšnou výstavu z roku 2014 – HRY A KLAMY, taktéž zapůjčené z iQLANDIE Liberec, která slavila velký úspěch (6,825 návštěvníků). Proto muzeum neváhalo a využilo možnost zapůjčit si druhou kolekci zaměřenou na lidské tělo.

Prostor na výstavě mají také různé hlavolamy, kvízy a optické klamy. Mimo jiné se dozvíte, jestli tělo dokáže vyrobit elektrický proud, zkusíte si jeho pružnost a zjistíte, kolik vody a krve v sobě má. A jak vlastně souvisí rozpětí našich rukou či umístění pupíku s jeho výškou? Staňte se agenty DIVu a zjistěte to!

K záchraně světa je potřeba vyrazit nejméně na tři výlety a na každém z nich získat tajné heslo, které se poté vloží na webové stránky hry. Symboly jsou ukryty na více jak sto sedmdesáti místech po celé republice a vedle historických či kulturních památek jsou umístěny i v přírodě. Poličské muzeum se právem pyšní, že je právě jedním z těchto míst vybraných Českou televizí pro spolupráci,“ doplňuje mluvčí muzea Alena Jandlová.  

Výstava bude k vidění do 31. srpna 2016.

Více na www.cbmpolicka.cz a www.decko.ceskatelevize.cz/zastavte-roboty

 

 

 

 

KONTAKT:

ALENA JANDLOVÁ

Městské muzeum a galerie Polička

Centrum Bohuslava Martinů

Tylova 114

572 01 Polička

Tel.: +420 461 723 855

e-mail: jandlova@muzeum.policka.org

www.cbmpolicka.cz

 

Vložil Šauerová Naděžda (7/25/2016), přečteno 2196x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.5613
Obrázek ke článku - č.5633

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Centrum Bohuslava Martinů | Také V POLIČCE zastavíte roboty s Českou televizí