Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Letní koncert souboru MICHAL HROMEK CONSORT

Srdečně zveme do PUSTÉ RYBNÉ na již tradiční letní koncert souboru MICHAL HROMEK CONSORT.

Letos se uskuteční v úterý 2. srpna v 19:00 v evangelickém kostele.

Zazní písně na verše  moderních českých básníků (B. Reynek, J. Kainar, P. Kolmačka, I. Blatný), Petr Eben (Písně k loutně), irské balady a tance.

Specialitou repertoáru skupiny MICHAL HROMEK CONSORT sice původně byly adaptace irských a skotských barokních i lidových témat, v posledních letech je ale tento repertoár stále častěji vyvažován hudbou, která tím či oním způsobem čerpá z domácích zdrojů. Jedná se adventní a vánoční témata z českých i moravských kancionálů - tento repertoár je spolu s několika anglickými a francouzskými koledami zaznamenán na CD „Andělové jsou zpívali“ z roku 2014 a nejnověji také původní písně na texty moderních českých básníků (např. B. Reynka, I. Blatného, J. Kainara, P. Kolmačky). Ty budou spolu s „Písněmi k loutně“ Petra Ebena tvořit jádro připravovaného alba „Básničky a brnkačky“.

   V souboru MICHAL HROMEK CONSORT v současnosti působí všestranný flétnista Jakub Klár (C&K Vocal, Takin‘off, ex Irish Dew), multiinstrumentalista Daniel Mikolášek (Česká filharmonie, Agon Orchestra) a autor úprav i původních skladeb - kytarista Michal Hromek. Pohostinsky se souborem vystupují zpěvačky Hana Horká (C&K Vocal, Asonance) a Petra Kohoutová (Sestry Havelkovy, Musica ad tabulam). Dalšími častými hosty jsou violisté Matěj Kroupa nebo Kateřina Lískovcová.

Více informací včetně kompletní diskografie, bibliografie, recenzí a ukázek na: http://michal.hromek.net

Vložil Šauerová Naděžda (7/25/2016), přečteno 2457x

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Letní koncert souboru MICHAL HROMEK CONSORT