Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

POLIČSKÉ KULTURNÍ LÉTO 2016 - srpen

Program akcí naleznete níže. Nenechte si ujít pestrou zábavu pro celou rodinu.

TZ_Srpnové putování Poličského kulturního léta zahájí Leonardo DiCaprio

Revenant s Leonardem DiCapriem, divadélka pro děti, promítání na historickém projektoru, putování muzeem za skřítky, Mimoni, posezení s harmonikou, výtvarné dílny a mnoho dalších zajímavostí nabídne srpnový balíček kulturních akcí prázdninového festivalu Poličské kulturní léto.
První srpnové letní kino bude ve znamení oscarového snímku Revenant (Zmrtvýchvstání). Ohromující herecký výkon Leonarda DiCapria v roli lovce Hugha Glasse a jeho syrový příběh o naději a vůli k přežití byl oceněn Oscarem za režii, mužský herecký výkon a překrásnou kameru.  V sobotu 13. srpna oprášíme historický 16mm projektor, na kterém bude promítnut kultovní český film Tajemství hradu v Karpatech.  Největším srpnovým lákadlem pro nejmenší návštěvníky bude zcela jistě celodenní zábavný rodinný festival Skřítkování. „Na programu je tradiční zábavné putování muzeem za skřítky, výroba Mimoňů, oblíbených pohádkových postaviček, Cirkusová pohádka v divadle pro děti a skřítkové nespavci se mohou vydat s vyrobenou postavičkou malého Stuarta, Kevina nebo Boba na večerní kino Mimoni,“ informovala Alena Jandlová, organizátorka festivalu.  K akcím pro děti budou v srpnu opět patřit oblíbené tvořivé dílny a divadélka, festival potěší zejména dospělé návštěvníky i po hudební stránce, a to lidovými i popovými písněmi.  Kompletní srpnový program naleznete na webové stránce www.letopolicka.cz. Více se také dozvíte na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Poličské kulturní léto pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s o. s. MaTami.

PROGRAM PKL

so 6. 8. od 21.00 hod. LETNÍ KINO

REVENANT/ Zmrtvýchvstání – Americký západ, Jižní Dakota, rok 1823. Ohromující herecký výkon Leonarda DiCapria v roli lovce Hugha Glasse a jeho syrový příběh o naději a vůli k přežití byl oceněn Oscarem za režii, mužský herecký výkon a překrásnou kameru. Drama, Thriller, Western,  USA 2015, 156 min.

 

ne 7. 8. od 16.00 hod. DIVADÉLKO PRO DĚTI

O ČERVENÉ KARKULCE - Loutkovou pohádku (a jednu krabičkovou navíc k tomu) pro všechny od 0-111 let sehraje na dvorečku Centra Bohuslava Martinů Malé divadélko Praha.

 

út 9. 8. od 14.00 do 16.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v radnici

CIRKUS ULICE - Výtvarná dílna na téma knihy mnoha tváří Cirkus ulice spisovatelky a ilustrátorky Dagmar Urbánkové. Vstupte do Cirkusu ulice! Ten kdo vstoupí, neprohloupí! Ulice je krajinou lidí radostných, nafoukaných, rozverných, upovídaných, tichých, tlustých, mlsných, smutných. Přijďte skládat, kombinovat, kreslit a vytvořit si vlastní ULIČNÍKY. Součástí dílny je prohlídka výstavy Městosvět.

 

so 13. 8. od 21.00 hod. LETNÍ KINO

TAJEMSTVÍ HRADU V KARPATECH - 16mm projekce

Vzhůru do Vyšných Vlkodlaků! Kultovní český film bude promítán na historickém 16mm  projektoru. Součástí představení je krátké seznámení s historickou promítací technikou.

Komedie, Československo 1981, 97 min. Vstupné zdarma.

 

ne 14. 8. od 18.00 hod. HUDBA

MICHAL MORAVEC - kytara a zpěv / DAVID PAŠA - bicí

Přijďte příjemně posedět a poslechnout si známe popové písně českého éteru. V akustickém podání Michala Moravce, zazní písně od skupin Kryštof, Jelen, Slza a mnoha dalších...

 

út 16. 8. od 9.00 do 12.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v MaTami

NÁRAMKY Z KORÁLKŮ – Rychle, než se všechny rozkutálí! V rodinném centru si vyrobíte veselé náramky.

 

út od 23. 8. od 14.00 do 16.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v muzeu

KRESBY KLASICISTNÍCH VRAT JAKO RELAXAČNÍ OMALOVÁNKY NEJEN PRO DOSPĚLÉ - Přijďte se do muzea odreagovat barvami. Prohlédnete si pečlivé kresby vyřezávaných vrat v nové publikaci Klasicistní vrata v Poličce v kresbách Stanislavy Cafourkové, které přímo lákají k vybarvení. Protože mnohobarevnost není pro vrata a dveře typická – byly natírány jednobarevně - bude vámi vybarvený obrázek vždy jedinečným originálem.

 

so 27. 8. SKŘÍTKOVÁNÍ – festival pro rodiny s dětmi

9.00 – 17.00 hod.

Celodenní zábavný program pro děti i dospěláky plný hravých úkolů a her.

9.00 – 12.00 hod. – PUTOVÁNÍ MUZEEM ZA SKŘÍTKY

14.00 – 16.00 hod. - DÍLNIČKA PRO DĚTI

MIMONI – Vyrobte si postavičku malého Stuarta, Kevina nebo Boba, kterého si můžete večer vzít na promítání filmu, ve kterém se o nich dozvíte vše.

 

16.00 hod. – DIVADLO PRO DĚTI

CIRKUSOVÁ POHÁDKA - Jak to dopadne s namyšleným tygrem Miloušem? Zachrání růžové prasátko, papoušek Laura i ostatní kamarádi z cirkusu představení nebo snad budou muset vrátit divákům vstupenky? Účinkuje divadlo JOJO.

 

so 27. 8. od 21.00 hod. LETNÍ KINO PRO DĚTI

MIMONI - Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď vám přináší animovaná rodinná komedie. Animovaný, Komedie, Rodinný, USA, 2015, 91 min.

 

ne 28. 8. od 14.00 hod. HUDBA - POSEZENÍ S HARMONIKOU

Místní harmonikáři vám lidovými písničkami zpříjemní nedělní odpoledne v atriu muzea.

 

út 30. 8. od 9.00 do 12.00 hod. DÍLNIČKA PRO DĚTI v MaTami

MANDALY Z BAREVNÉHO PÍSKU – Vytvořte s pomocí písku mandaly v barvách duhy.

 

so 3. 9. od 11.00 do 19.00 v parku u hradeb

BITVA NA POLÍČKÁCH – BOJ O ČEST

Druhý ročník historického festivalu, při kterém v parku vyroste středověké ležení a v Poličce se setkají skupiny živé historie z několika zemí. Těšit se můžete na dobové tržiště a řemesla, středověkou  kapelu z Polska, bojové duely a velkolepou finální bitvu. Pořádá spolek Aldeigjuborg z. s. ve spolupráci s městskou knihovnou.

Vstup zdarma, koná se za každého počasí.
Alena Jandlová
Městské muzeum a galerie Polička
Centrum Bohuslava Martinů v Poličce
Tylova 114 572 01 Polička
tel.: +420 461 723 864
www.cbmpolicka.cz

Vložil Šauerová Naděžda (4.8.2016), přečteno 2104x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.5647

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Poličské kulturní léto | POLIČSKÉ KULTURNÍ LÉTO 2016 - srpen