Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Hokejbalová Kometa slaví úspěch na MS v Sheffieldu

Celkem šest hráčů poličské Komety se nominovalo na mistrovství světa juniorů v hokejbale,                   které se konalo  6.- 12. 7. 2016 v anglickém Sheffieldu. O nominaci se v rámci přípravných kempů ucházelo celkem osm poličských hráčů. Velkým úspěchem ale byla konečná účast šesti vybraných.

V reprezentační  družině do 16-ti let nastupoval poličský Ondřej Tobiáš, pro kterého byla účast na MS  premiérou, ale i tak patřil v týmu k důležitým hráčům.  Reprezentace do 16 let obsadila nepopulární, ale pěkné čtvrté místo.

Nejširší zastoupení “komeťáků“ měla reprezentace do 18-ti let: Jaroslav Holec, Dominik Mikulčák a Matěj Štefka. ČR v této kategorii získala bronzové medaile, což bylo pro kluky do jisté míry zklamání, a to zejména s ohledem na průběh šampionátu, kdy tým prohrál pouze jediné utkání s Kanadou. Tato porážka znamenala vyřazení z bojů o zlatou medaili. Malou útěchou jim pak mohla být individuální ocenění. Nejlepším hráčem utkání v základní části s USA byl vyhlášen D. Mikulčák, který svými výkony na šampionátu patřil k výrazným oporám týmu a zároveň mezi pět nejproduktivnějších hráčů této kategorie. V  utkání o 3. místo s USA patřilo ocenění pro nejlepšího hráče M. Štefkovi, který byl při závěrečném ceremoniálu MS vyhlášen nejlepším útočníkem kategorie U18. Součtem kanadských bodů se stal nejproduktivnějším hráčem MS.

V reprezentaci do 20-ti let nás výborně reprezentoval Lukáš Anýž, který za národní tým nastupoval na pozici obránce a patřil  k nejlepším „bekům“ tohoto výběru. Další významnou oporou U 20 byl zkušený forvard David Hejtmánek, který svoji hrou i výkony pomohl týmu k důležitým vítězstvím. D. Hejtmánek je talentovaný hokejbalista, který nastupuje v utkáních nejen v reprezentačních výběrech, ale také společně s L. Anýžem v extralize OEZ Letohrad v A mužstvu, za starší dorost i A mužstvo domácí Komety. U20 získala na MS bronzové medaile.

Všem hráčům za vzornou reprezentaci klubu, města i ČR děkujeme. Více o průběhu MS na oficiálních stránkách www.hokejbal.cz  , záznamy utkání na www.youtube.com

                                                                                              

 

 

Vložil Šauerová Naděžda (8/17/2016), přečteno 2224x

Právě procházíte:

Úvod | Sport | Letní sporty | Hokejbalová Kometa slaví úspěch na MS v Sheffieldu