Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Moderní umění již po 69. v Poličce

TZ_5/9/2016

 

Ateliér malby, grafiky, kresby, intermediální tvorby, nových medií nebo sochařství? Aktuální tvorba dorazí opět do Poličky a znovu tak dovolí pokračovat v této dlouhé a významné tradici. Opět se můžeme těšit na diplomové práce studentů Akademie výtvarných umění v Praze.

Vernisáž se koná v sobotu 10. 9. 2016 od 14.00 hodin v expozicích barokní radnice v Poličce. Přijďte se podívat, jaké práce vznikly v ateliérech vedených významnými českými umělci a pedagogy jakými jsou Vladimír Skrepl, Jiří Sopko, Michael Rittstein, Lukáš Rittstein, Martin Mainer, Tomáš Svoboda nebo Jiří Petrbok,” zve na zahájení výstavy kurátorka Bc. Tereza Sejkorová. „Zároveň se budete moci těšit na hudební vystoupení,“ dodává.

Výstava 69. Umělecký salon představí výběr z tvorby čerstvých absolventů Akademie výtvarných umění v Praze. Prostřednictvím diplomových prací absolventů se představí ateliéry malby, kresby, sochařství a nových médií. „Výstava představuje široké spektrum uměleckých projevů a přístupů. Všechna díla spojuje snaha dosáhnout co nejzajímavějšího a nejlepšího výsledku. Ambicí každého z vystavujících umělců je vytvořit zásadní dílo, které zakončí období studií, ale také otevírá novou etapu, a to nejen uměleckou, ale i lidskou. Výstava je prestižní záležitostí: veřejně presentuje díla umělců, kteří by se mohli a měli v následujících letech výrazně projevovat a prosazovat nejen na domácí, ale i na zahraniční výtvarné scéně,“ říká kurátor pražské výstavy historik umění Otto M. Urban.

Výběr se soustředí na klasické výtvarné disciplíny. Prostřednictvím diplomových prací se představí ateliéry malby, kresby, sochařství a nových médií. Témata mladí umělci nacházejí v reálném světě a běžné každodennosti, reagují na nejaktuálnější situace a inspirují je i technologické novinky,“ dodává  Bc. Tereza Sejkorová.  

 

Výstava potrvá do 31. října 2016.

Více na www.cbmpolicka.cz

 

KONTAKT:

ALENA JANDLOVÁ

Městské muzeum a galerie Polička

Centrum Bohuslava Martinů

Tylova 114

572 01 Polička

Tel.: +420 461 723 855

e-mail: jandlova@muzeum.policka.org

www.cbmpolicka.cz

 

FOTO ILUSTRAČNÍ NALEZNETE V PŘÍLOZE

 

 

 

Vložil Šauerová Naděžda (9/6/2016), přečteno 1857x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.5685
Obrázek ke článku - č.5683
Obrázek ke článku - č.5684
Obrázek ke článku - č.5686

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Centrum Bohuslava Martinů | Moderní umění již po 69. v Poličce