Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Brňáci dodnes kupujó flósky, oblečó šolnu, potom nastražují ovar a hážó kukačku na Martinů

TZ_7/10/2016

Brňáci dodnes kupujó flósky, oblečó šolnu, potom nastraží ovar a hážó kukačku na Martinů. I tak by se brněnským hantecem dalo říct, že brněnští i dnes kupují lístky, oblékají společenský oděv, poslouchají jeho hudbu a chodí do divadla. A to i přes to, že Martinů v bodré moravské metropoli nikdy nežil.

V Brně poličský rodák nikdy nežil. Přesto měl s moravskou metropolí zejména ve 30. letech 20. století čilé pracovní vztahy a město na skladatele nezapomnělo ani po jeho smrti roku 1959. „I dnes je skladatelova tvorba pravidelnou součástí repertoáru komorních a symfonických koncertů či operních scén v Brně. Jeho osobnost je připomenuta i několika sochařskými díly ve veřejném prostranství města a jeho jméno nese jedna brněnská ulice. Nová výstava chce připomenout nejzajímavější aktivity, které v Brně v historii i zcela nedávné minulosti ve vztahu k Bohuslavu Martinů proběhly,“ uvádí kurátorka výstavy muzikoložka doc. Monika Holá.

Navštivte výstavu o světoznámém hudebním skladateli, jehož hudba je stále uznávána nejen v jeho rodné Poličce, blízkém Brně či v celé Republice. Svým talentem ohromil Francii, Švýcarsko i Spojené státy. Výstava potrvá do 6. listopadu tohoto roku.

Více na www.cbmpolicka.cz

 

KONTAKT:

ALENA JANDLOVÁ

Městské muzeum a galerie Polička

Centrum Bohuslava Martinů

Tylova 114

572 01 Polička

Tel.: +420 461 723 855

e-mail: jandlova@muzeum.policka.org

www.cbmpolicka.cz

 

 

Vložil Šauerová Naděžda (10/10/2016), přečteno 1650x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.5760
Obrázek ke článku - č.5761
Obrázek ke článku - č.5762

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Centrum Bohuslava Martinů | Brňáci dodnes kupujó flósky, oblečó šolnu, potom nastražují ovar a hážó kukačku na Martinů