Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Polička si připomíná osobnost Václava Havla

Ve středu 14. prosince se v Poličce uskuteční od 18 hodin v Centru Pontopolis (Riegrova 52) beseda s politickým analytikem a spisovatelem Jiřím Pehem. Věnovat se bude aktuálním otázkám naší i světové politiky a vzpomene také na jeho spolupráci s Václavem Havlem. 

V sobotu 17. listopadu od 16–19 hodin proběhne v Centru Pontopolis netradiční vzpomínka na osobnost Václava Havla nesoucí název „Srdečný večírek aneb pečeme a vzpomínáme“. V jeho průběhu si můžete upéct linecká srdce a proběhne i tvořivá dílnička pro děti.

Vrchol večera nastane příchodem fotografa Bohdana Holomíčka, který nejlépe zdokumentoval život Václava Havla a jeho ženy Olgy. „Budeme mít vzácnou příležitost podívat se na ty nejzajímavější snímky osobnosti, kterou zná celý svět“, přibližuje program organizátorka akce Marie Jílková ze spolku Pontopolis. Promítání bude podkresleno hudební produkcí zpěvačky, herečky a výtvarnice Veroniky Jílkové Hrčkové. Předpokládaný začátek od 20 hodin a konec v hodinách ranních.

V průběhu večera si pustíme unikátní záznam rozhovoru úřadujícího ředitele rádia Svobodná Evropa Karla Kašpárka „Lamberského“ s Václavem Havlem z května 1989 těsně po propuštění z vězení.

V prostoru Centra Pontopolis budou vystaveny práce studentů místního gymnázia inspirované Antikódy Václava Havla. K přečtení budou i dopisy studentů jako přání k narozeninám pro V.H. „Tímto chceme poděkovat všem profesorům, kteří vedou a motivují děti k zájmu o osobnost Václava Havla“, doplňuje spoluorganizátorka celého projektu Lída Homolová.

K zhlédnutí bude také výstava Příběhy bez konce. Beztrestné násilí na severním Kavkaze.

Těšit se můžete rovněž na speciality „pontopolisí“ kuchyně.

Tímto komponovaným večírkem uzavřeme dvouměsíční projekt spolku Pontopolis s názvem „Velvet Listopad, aneb pocta Václavu Havlovi“, v rámci kterého Poličku například navštívil novinář a politik Luboš Dobrovský nebo historik Prokop Tomek.

Projekt se může uskutečnit díky finanční podpoře Pardubického kraje a města Poličky, organizátorem je Pontopolis z. s.

Kontakt: Marie Jílková, jilkova.m@gmail.com, 604860036

Pontopolis z. s., Riegrova 52, 572 01 Polička, www.pontopolis.cz

Přílohy

Adobe reader (PDF) peheA3 (624 kB)

Vložil Šauerová Naděžda (7.12.2016), přečteno 1117x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.5830

Právě procházíte:

Úvod | Organizace a služby | Spolky a sdružení | Polička si připomíná osobnost Václava Havla