Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Blahopřání pro Ing. Ladislava Vrabce

31. března 2017 oslavil významné životní jubileum - 80 let Ing. Ladislav Vrabec, významná osobnost města Poličky. Přesně v den svých kulatých narozenin přijal gratulaci od starosty města Jaroslava Martinů a místostarosty Bc. Antonína Kadlece.

Ing. Vrabec patří mezi vůdčí režisérské osobnosti Divadelního spolku Tyl, ve spolku působí od padesátých let, nejprve jako herec, později jako režisér. Divadlem „žije i dýchá“. Vztah k divadlu a nadání zdědil po svém otci, který působil v řadách ochotníků už v předválečném období.

Od počátku 60. let se kromě hraní věnuje i režii. Za svůj život režijně nastudoval dvacítku představení a ve třiceti hrál. V roce 2012 mu byl udělen Zlatý odznak J. K. Tyla za celoživotní organizátorskou, režijní a hereckou činnost v ochotnickém divadle.

 

Pan Vrabec nežije pouze divadlem. 15 let vydával Poličské novinky, řadu let působí v redakční radě Jitřenky. Divadlo hraje od 10 let, ale svůj další koníček provozuje již od svých 8 let, a to je rybaření.  Energii dle svého vyjádření bere jak z divadla, tak z rybaření. Lásku k rybaření vyjadřuje i jeho krédo: „Chceš-li být šťasten 3 hodiny, opij se, chceš-li být šťasten 2 roky, ožeň se, chceš-li být šťasten celý život, staň se rybářem.“

A čemu vděčí tento, dle vyjádření starosty města „malý velký muž“, za svůj vitální život? „Mám rád řád a každý den naplněný. Chodím od úkolu k úkolu. Rád vařím, mám rád život…“, prozrazuje svůj recept oslavenec.

 

Přejeme panu Vrabcovi další naplněné šťastné dny a hodně zdraví!

 

Ing. Naděžda Šauerová, tisková mluvčí města

 

Vložil Šauerová Naděžda (11.4.2017), přečteno 616x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.6012

Právě procházíte:

Úvod | Městský úřad | Tiskové zprávy | Blahopřání pro Ing. Ladislava Vrabce