Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Okolí Masarykovy školy nově

V okolí Masarykovy školy jsou již viditelné změny, které zde proběhly díky stavebním úpravám realizovaným v loňském a tomto roce městem Polička.  Celkové náklady projektu hrazené z rozpočtu jsou ve výši 6,5 mil. Kč.

V rámci akce došlo k rekonstrukci stávajících komunikací a zpevněných ploch, k vybudování nového chodníku od semaforu ke vchodu do školy. Ten díky oddělení od provozu automobilů zvyšuje bezpečnost chodců, zejména dětí docházejících do budovy školy. Podél komunikace od semaforu ke škole vzniklo 31 nových parkovacích stání, které byly z pohledu od parku osázeny (odcloněny) živým plotem. Vysázeny byly nejen nové keře, ale i stromy. Komunikace a parkovací stání jsou ze žulové dlažby, povrch chodníku tvoří žulová mozaiková dlažba. Vyměněno bylo veřejné osvětlení – osazena jsou nová LED svítidla. Při vjezdu k ZŠ Masarykova z nábřeží Svobody došlo k posutí návěstidla semaforu blíže k přechodu pro chodce, vlastní vjezd k ZŠ byl posunut dál západním směrem od uvedeného přechodu, to umožnilo zpřehlednit tento kolizní uzel na nábřeží.

K dokončení celého projektu zbývají úpravy prostranství přímo před školou, chodník od školy k evangelickému kostelu a terénní úpravy včetně zbývající výsadby. Vše bude dokončeno do konce prázdnin letošního roku.

 

Naděžda Šauerová, tisková mluvčí města

 

Vložil Šauerová Naděžda (18.5.2017), přečteno 844x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.6103
Obrázek ke článku - č.6101
Obrázek ke článku - č.6102
Obrázek ke článku - č.6104
Obrázek ke článku - č.6105
Obrázek ke článku - č.6106
Obrázek ke článku - č.6107

Právě procházíte:

Úvod | Městský úřad | Tiskové zprávy | Okolí Masarykovy školy nově