Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

HISTORICKY DRUHÉ SVÍTÁNÍ Z OCHOZU RODNÉ SVĚTNIČKY BOHUSLAVA MARTINŮ SE BLÍŽÍ

Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů připravily

Vycházející slunce ve výšce 36m nad zemí, vůně čerstvé kávy a chuť lahodného pečiva - to vše dohromady tvoří jedinečný zážitek. V sobotu 22. července 2017u toho můžete být i vy.

 

Pokud vám nevyšlo první svítání ve věži kostela sv. Jakuba, kde se nachází rodná světnička světově známého hudebního skladatele Bohuslava Martinů, které se konalo před měsícem, nezoufejte. Pro velký úspěch jsme pro návštěvníky připravili historicky druhé svítání nad Poličkou. Pro ty co nezaváhají a nařídí si budík na brzkou hodinu ranní a vystoupají 192 schodů, bude odměnou nezapomenutelný výhled.

 

Bylo to úžasné, opravdu romantický zážitek. Nejdříve jsme nevěděli co čekat, ale když se slunce v dálce vylouplo a začalo pomalu stupat, do toho snídaně a výklad o tom proč vlastně rodina Martinů tady nahoře, v tom malém prostoru žila tolik dlouhých let, říkáte si, zda i oni stáli tam kde teď my a pozorovali východ nebo západ slunce, co si asi povídali a co se jim honilo hlavou, děkujeme za tento hluboký zážitek,“ o své dojmy se podělila návštěvnice věže Jana (48).

 

V letošním roce jsme začali s netradičními prohlídkami rodné světničky. V září se návštěvníci mohou těšit na pozorování noční oblohy a hvězd pod dohledem profesionálního astronoma nebo speciální vyhlídku do okolí s dalekohledy,“ uvádí ředitelka muzea Mgr. Pavla Juklová.

 

Nutností je ovšem zakoupení vstupenek v předprodeji a to nejpozději do 21. července 2017 v Centru B. Martinů. Cena vstupenky je 150,- Kč. Počet míst omezen pouze 20 osob.

 

Tak tedy neváhejte a nařiďte si budíky na ten správný čas, přijďte s námi posnídat a pozorovat jak se město pomalu probouzí do svého každodenního života.

 

Více na www.cbmpolicka.cz

 

KONTAKT:

ALENA ZAVORALOVÁ

Městské muzeum a galerie Polička

Centrum Bohuslava Martinů

Tylova 114

572 01 Polička

Tel.: +420 461 723 855

e-mail: zavoralova@muzeum.policka.org

www.cbmpolicka.cz

 

 

 

 

Vložil Šauerová Naděžda (7/17/2017), přečteno 1383x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.6194
Obrázek ke článku - č.6195

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Centrum Bohuslava Martinů | HISTORICKY DRUHÉ SVÍTÁNÍ Z OCHOZU RODNÉ SVĚTNIČKY BOHUSLAVA MARTINŮ SE BLÍŽÍ