Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Namíchejte si v srpnu koktejl plný zábavy s Poličským kulturním létem

Tisková zpráva, 26. 7. 2017, Polička

Namíchejte si v srpnu koktejl plný zábavy s Poličským kulturním létem

Během letních prázdnin se v Poličce mohou návštěvníci svézt na vlnách zábavy s Poličským kulturním létem. Koktejl plný zábavy a nových zážitků nabídne festival i v srpnu - plackování, cestovatelský večer dobrodruha Pavla Joneše, divadélko o černokněžníkovi, filmové večery pro malé i velké návštěvníky a další kulturní dění.

 

Srpnový balíček akcí přinese do prázdninové Poličky také několik filmových večerů – dobrodružnou Knihu džunglí, strhující drama Requiem za sen, animovanou pohádku pro děti Hledá se Dory, akční trhák Rychle a zběsile 8 či syrový film podle kultovního románu Jana Pelce A bude hůř.

Letní pohodu a cestovatelskou atmosféru zažijí návštěvníci na oblíbené diashow, v níž se za vzpomínkami a zážitky dobrodruha a divadelníka Pavla Joneše vydáme do Ameriky.

K akcím pro děti budou opět patřit oblíbené tvořivé dílny konající se na dvorečku muzea. „Vyrábět budeme placky, se kterými si můžou děti ozdobit batoh či tričko, dále pak vyrobíme mini skleníky pomocí písku, kamenů, hlíny a rostlin. S malými tvořivci také pomalujeme oblázky z výletů, vyřežeme kvedlačky a spoustu zábavy jistě přinesou hrátky s obarvenými těstovinami,“ uvedla Alena Zavoralová, organizátorka festivalu.

 

Festival potěší i po hudební stránce. V neděli 27. srpna přivítáme v atriu poličského muzea místní harmonikáře s lidovými písničkami.

Kompletní srpnový program je k nahlédnutí na webové stránce www.letopolicka.cz. Novinky a aktuality mohou návštěvníci hledat na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Festival pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s MaTami z. s.

 

 

Kontakt: Klára Kašparová

e-mail: kasparova@knihovna.policka.org

web: www.letopolicka.cz

facebook: www.facebook.com/kulturnileto

 

Vložil Šauerová Naděžda (26.7.2017), přečteno 631x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.6212
Obrázek ke článku - č.6210
Obrázek ke článku - č.6211

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Poličské kulturní léto | Namíchejte si v srpnu koktejl plný zábavy s Poličským kulturním létem