Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Rozloučení s Poličským kulturním létem

Prázdniny se krátí a s nimi do finále míří sedmý ročník multižánrového festivalu Poličské kulturní léto. V posledních prázdninových dnech do Poličky přinese tvůrčí dílnu pro děti, posezení s harmonikáři a letní kina.

V sobotu 26. srpna v parku u hradeb vyroste ležení středověkých bojovníků a odehraje se zde bitva, která nadšencům historie Poličky předvede, jak to mohlo vypadat před založením města. Na návštěvníky mimo jiné čeká ukázka zbraní, zbroje, řemesel a dobové kuchyně.

Festival potěší i po hudební stránce. V neděli 27. srpna se v atriu poličského muzea uskuteční tradiční vystoupení nadšených harmonikářů z Poličky i okolí, aby návštěvníkům poslechem lidových písní zpříjemnili nedělní odpoledne. „Akce se těší stále velké oblibě a každoročně si ji nenechá utéct na desítky spokojených návštěvníků. Naše tak zvané posezení s harmonikou se koná ve spolupráci s panem Hladíkem a jsem ráda, že on i jeho společníci jsou již sedmým rokem ochotni ke spolupráci,“ uvádí organizátorka Alena Zavoralová.

Prázdninový maraton tvůrčích dílen zakončíme v úterý 29. srpna vyráběním mini skleníků. „Pomocí písku, kamenů a rostlin vytvoříme malý skleník, který zpestří váš domov. Děti se rozloučí s prázdninami a ještě si užijí spoustu zábavy při tvoření skleníku,“ doplňuje organizátorka Alena Zavoralová z poličského muzea.

Festival míří k závěru své jízdy a již tradičně bude zakončen letním kinem. Ve středu 30. srpna zazní v hudebním sále poličského muzea Requiem za sen – strhující film o drogové a televizní závislosti. S prázdninami se rozloučíme v pátek 1. září  promítáním pod širým nebem, které nabídne syrový film podle kultovního románu Jana Pelce …a bude hůř.

Kompletní srpnový program je k nahlédnutí na webové stránce www.letopolicka.cz. Novinky a aktuality mohou návštěvníci hledat na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Festival pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s MaTami z. s.

 

 

Kontakt: Klára Kašparová

e-mail: kasparova@knihovna.policka.org

web: www.letopolicka.cz

facebook: www.facebook.com/kulturnileto

 

 

Vložil Šauerová Naděžda (23.8.2017), přečteno 548x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.6225
Obrázek ke článku - č.6226
Obrázek ke článku - č.6227

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Poličské kulturní léto | Rozloučení s Poličským kulturním létem