Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Nabídka workshopů na festivalu Mime Fest 2017

1. MYSL A POHYB: Reeta Honkakoski (FIN)

2. NAJÍT ABSURDNO V OBJEKTU: David Eriksson (SWE)

3. CHOREODRAMA: Lionel Menard (F)

4. STREET DANCE: Arai (CZ)

Workshopy probíhají paralelně. Z hlavních tří si proto vyberte jeden, kterého se zúčastníte.

Datum a čas: 12. – 14. 9. 2017 , každý den 10:00 – 14:00

Místo: Polička , Česká republika

Cena*: při registraci do 31. 7. 2017 5 000 Kč , později 6 500 Kč

*Cena zahrnuje workshop, ubytování a stravu od 11. do 17. září a volný vstup na všechna představení festivalu. Upozorňujeme zájemce z řad studentů, že můžete o příspěvek na tyto workshopy požádat Vaši školu. Všechny workshopy jsou v anglickém jazyce. Festival probíhá od 11. do 16. 9.

Rezervace: mimefest.workshop@gmail.com

PODROBNÝ POPIS WORKSHOPŮ

1. MYSL A POHYB: Reeta Honkakoski (FIN)

Tento workshop se zaměřuje na vyjádření myšlenek skze tělo. Najdete fyzický výraz pro myšlení a představivost díky technice Mime Corporel. Zaměříte se na artikulaci těla, muzikalitu pohybu, princip protiváhy, na chůzi, improvizaci a tvorbu repertoáru.

Lektorka Reetta Honkakoski je finská herečka, jejíž hlavní specializací je Mime Corporel, který sedm let studovala v mezinárodně uznávané londýnské škole Theatre de L’Ange Fou. Dnes žije a působí v Helsinkách. WORKSHOPY MIME FEST pořadatel : Pontopolis z.s., Mime Prague z.s. Tel.: +420 602 441 528, e-mail: mimefest.workshop@gmail.com  web: www.mimefest.cz

2. NAJÍT ABSURDNO V OBJEKTU: David Eriksson (SWE)

David Eriksson je klaun a žonglér, který se rád soustřeďuje na manipulaci s objekty, jež užíváme v každodenním životě.

V tomto workshopu se zaměříte na nalezení absurdních významů a dovedností, budete pracovat s běžnými objekty nevšedními způsoby. Jeho styl je vysoce artistní i bláznivý zároveň.

Ukázat, že můžeme udělat cokoli a nestydět se za to, je pro mě nejdůležitější věc v životě.

3. CHOREODRAMA: Lionel Menard (F)

Tvorba představení je dobrodružstvím, na němž můžete prozkoumat mnoho cest. V případě tohoto workshopu je skupina vlastně přírodním druhem nebo národem, a její cesta je určena jednotlivými účastníky a momentální situací. V rámci práce na choreodramatu vychází Lionel z repertoáru Marcela Marceaua, jehož byl dlouholetým asistentem, a dále z fantaskních prací Philippe Gentyho.

Co vytváří interpretův pohyb? Jak ho v jeho akcích posunout dál? Interpret zde připomíná vrcholového atleta, který se vydává do akce s vědomím, že půjde o jeho životní výkon.

4. STREET DANCE: Arai (CZ)

Tanečník a choreograf Arai se zaměřuje na Street Dance, zejména na styly Electric Boogie a Popping. Arai pracoval s řadou známých osobností a skupin, působil také v České televizi nebo v řadě divadel. Sám je i hercem a má bohaté zkušenosti s lektorováním divadelníků. V Electric Boogie je dvojnásobným mistrem světa a na workshopu zužitkuje to nejlepší ze Street Dance, aby jej předal a inspiroval jím i herce a mimy.

REZERVACE: mimefest.workshop@gmail.com

Workshopy jsou realizovány za finanční podpory Visegrádského fondu, Ministerstva kultury České republiky, města Polička a Divadelního klubu Polička.

Přílohy

Adobe reader (PDF) Workshopy Mime Fest 2017 CZ (757 kB)

Vložil Šauerová Naděžda (24.8.2017), přečteno 1307x

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Mime Fest | Nabídka workshopů na festivalu Mime Fest 2017