Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

40. výročí zprovoznění plaveckého bazénu

Dne 6.10. 2017 proběhl na plaveckém bazénu den otevřených dveří ke 40. výročí jeho otevření ve spolupráci firmy T.E.S Polička a SVČ Mozaika Polička pod záštitou města Poličky.

Firma TES - bazén ve spolupráci se střediskem Mozaika k této příležitosti uspořádalo AQUAshow pro děti a dospělé s atrakcemi Aquazorbing. Tato tříhodinová akce byla úspěšná a hojně navštívená. Přišlo se pobavit a ve vodě zaskotačit přes 120 dětí, ti menší v doprovodu rodičů.

Veřejnost uvítala Den otevřených dveří – možnost si zaplavat zdarma. 

Jednatel společnosti TES pan Ing. Cobe Ivanovski přivítal první účastníky AQUAshow a popřál jim dobrou zábavu. Pan starosta Jaroslav Martinů ve své zahajovací řeči připomněl skutečnost, že poličský bazén je jeden z prvních bazénů postavených před 40ti lety. Vyzdvihl význam plaveckého bazénu pro veřejnost, základní a mateřské školy.

 

Před zahájením zábavného programu, předvedly instruktorky plavecké školy názornou ukázku záchrany tonoucího s nově zakoupenými moderními pomůckami za použití přístroje defibrilátor a páteřní dlahou, zakoupenou z prostředků sportovních služeb pro bazén, koupaliště a zimní stadion. Defibrilátor má hned několik funkcí na záchranu života. Jeho výhodou je, že naviguje záchranáře na správný postup při resuscitaci.

Za posledních 15 let probíhá již V. etapa rekonstrukce bazénu – zatraktivnění. Návštěvníci se mohou těšit na vířivku se slanou vodou a tobogánem s časomírou. Těšíme se na ukončení V. etapy - zatraktivnění v podobě vířivky a tobogánu, čímž bazén získá na přitažlivosti pro Poličku a široké okolí. K celkové rekonstrukci plaveckého bazénu by mělo dojít v nejbližších letech.

Poděkování patří organizátorům z Mozaiky, plaveckého bazénu a plavecké školy. V neposlední řadě děkujeme za foto při AQUAshow panu Martinovi Talacko.

 

Za kolektiv Mozaika a plavecký bazén Jitka Kmošková

 

Vložil Šauerová Naděžda (10/16/2017), přečteno 1359x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.6274
Obrázek ke článku - č.6275

Právě procházíte:

Úvod | Sport | Plavecký Bazén | 40. výročí zprovoznění plaveckého bazénu