Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

ROMANTICKÝ JEHELNÍČEK

Máte doma osamocený hrneček nebo skleničku, které nemají využití? Proměňte je na...

romantický jehelníček

Je ideálním spojením tří materiálů, které prezentujeme na vánoční výstavě – textil, porcelán a káva. Stane se Vám pěknou památkou nebo dárkem. V příjemném odpoledni si prohlédnete vánoční výstavu „Bílá jako sníh, černá jako káva“, podíváte se, jak šikovné dámy paličkují, háčkují, pletou apod. Přijďte si i vy vyzkoušet svoji zručnost. Malý hrneček (může být i s podšálkem) a malou skleničku si přineste s sebou.
Akce se koná v sobotu 9. prosince 2017 od 13.00 do 15.00 hod. v poličském muzeu. Cena:, 50, - Kč/osoba. V ceně je zahrnutý materiál a návštěva výstavy.
Výstava:

BÍLÁ JAKO SNÍH, ČERNÁ JAKO KÁVA

- výstava s nádechem nostalgie starých časů a kouzelné atmosféry Vánoc

25. listopadu 2017 - 7. ledna 2018

Jako se střídá světlý den a temná noc, proměňuje se po staletí móda oblečení i výzdoba interiérů. A k Vánocům vždycky patří to nejlepší, nejparádnější, nejozdobnější a nejčistší. Krajky a výšivky bílé jako sníh, ale také důstojné a slavnostní jako černá káva.

Výstava prostřednictvím tří témat – narození, prostřený stůl, dárky – představuje bohaté muzejní sbírky textilu a porcelánu ze dvou století. Připomeneme si zrození Ježíška, který nemá „ani chatrné plínčičky“, i narození děťátka a jeho křestní soupravičky. Nejlépe prostíráme stůl o Vánocích; proto si prohlédneme krajkové ubrusy i soupravy porcelánového nádobí. Dárky jsou nejvzácnější ty vlastnoručně vyrobené, a tak výstava ukazuje, jak byly dívky vedeny k dovednostem ve vyšívání, háčkování i pletení.Alena Zavoralová
Městské muzeum a galerie Polička
Centrum Bohuslava Martinů v Poličce
Tylova 114 572 01 Polička
tel.: +420 461 723 864
www.cbmpolicka.cz

Vložil Šauerová Naděžda (12/5/2017), přečteno 1105x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.6340

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Centrum Bohuslava Martinů | ROMANTICKÝ JEHELNÍČEK