Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Paní Jitka Kmošková

Milí spoluobčané,

nastal čas předat vedení poličského bazénu a koupaliště, a proto bych se s vámi ráda podělila o některé události z mého působení na Plaveckém bazénu v Poličce.

Nastoupila jsem na bazén v lednu 1991 jako instruktorka plavání. Působila jsem zde ale i na jiných pracovních pozicích. V červenci 2002 jsem se stala vedoucí bazénu a plavecké školy, což byl pro mě velký závazek. Za 27 let strávených „na“ poličském bazénu a koupališti jsem se nikdy nenudila. Čas kvapí, a proto v únoru 2018 předám štafetu nové vedoucí plaveckého bazénu, své kolegyni Andree Zachové.

Děkuji za dosavadní spolupráci všem základním a mateřským školám, dalším sportovním organizacím a veřejnosti. Ani bez jedné této skupiny by bazén a plavecká škola nemohly fungovat. S kolegy jsme se proto snažili udělat plaveckou výuku hravější. Osvěžili jsme veřejné plavání o kurzy pro děti a dospělé jako například rehabilitační plavání a cvičení ve vodě. Od roku 2000 do roku 2010 jsem měla možnost stát se „plavací tetou“ pro desítky kojenců a batolat, od té doby to je má srdeční záležitost. Nejdříve jsem batolata zvykala na vodu doma a „plavali“ jsme ve vaně, později navštěvovali rodiče s dětmi plavecký bazén a plavali jsme společně v malém bazénku. Postupně jak děti rostly, navštěvovaly další plavecké kurzy mých kolegyň a kolegů, seznamovaly se s plaveckými dovednostmi a já měla radost z každého zlepšení a každého vyloveného puku.

Za posledních patnáct let proběhlo na plaveckém bazénu šest rekonstrukcí – modernizace plynové kotelny, výměna podhledů, nová vzduchotechnika, rozšíření parkoviště a bezbariérový přístup a  zateplení a výměna oken. Na koupališti ke zvýšení návštěvnosti pomohla modernizace a rekonstrukce hlavní budovy, vylepšení brouzdaliště a hlavní bazénové vany, nákup čističe dna, zatraktivnění dvěma skluzavkami a nakonec i aquapadllery (nevíte-li, co to je, přijďte se v létě podívat a vyzkoušet). Ani ubytovací zařízení nebylo ušetřeno změn, a to např. výměny oken, kuchyňské linky, dlažby, sociálního zařízení a šatních prostor.

Pro další období se předpokládá celková rekonstrukce bazénu, sauny a šaten, při které vznikne i dětský bazének, brouzdaliště pro rodiny s dětmi, parní sauna a v neposlední řadě také zázemí pro „fitko“ a zaměstnance. Máte se tedy na co těšit.

Na závěr děkuji všem kolegyním a kolegům za dlouholetou spolupráci a přeji jim mnoho pracovních úspěchů, radost z vykonávané práce a spolehlivé vedení. Andree přeji mnoho nových plaváčků i plavců. A v neposlední řadě vám, milí spoluobčané, děkuji za vaši přízeň poličskému bazénu a přeji vám mnoho dalších uplavaných kilometrů, hodně slunných dní na koupališti a dětem spoustu diplomů s delfínem (ačkoliv kapřík a želvička jsou také borci).

Šťastný nový rok 2018!

přeje

Jitka Kmošková

 

 

Vložil Šauerová Naděžda (18.12.2017), přečteno 1225x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.6376
Obrázek ke článku - č.6377

Právě procházíte:

Úvod | Sport | Plavecký Bazén | Paní Jitka Kmošková