Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Tylův dům březen 2018

Neděle 4. března  v 19.00 h
Jako Thelma & Louise

Dvě odlišné kamarádky Thelma a Luise chtějí alespoň na chvíli uniknout ze svých stereotypních životů a vydávají se … Hrají: Bára Munzarová, Marika Procházková, Václav Trnavský, Radim Novák a Martin Trnavský .
 

Vstupné 270,300,330 Kč / Přesunuté divadelní představení z prosince 2017.

 

Pondělí 5. března v 19.00 h … Kino Tylův dům
Věčně tvá nevěrná

Komedie, ČR, 92 min, přístupný od 12 let, vstupné 120 Kč

Josef a Miluška jsou manželé snad celou věčnost. Josef svou ženu sice miluje, ale má také slabost pro krásné ženy. A tak se občas s některou spřátelí o něco víc. Miluška jako bývalá tělocvikářka svého manžela i jejich dospívající dceru neúnavně zahrnuje neutuchající péčí a terorem zdravého životního stylu. Manželství Josefa (S. Rašilov)  a Milušky (L. Vlasáková) se pomalu řítí do záhuby…

 

 

Středa 7. března v 19.00 h … Kino Tylův dům
Akta Pentagon: Skrytá válka

Drama/životopisný/historický/thriller, USA, 116 min, titulky, přístupný od 12 let, vstupné 110 Kč

Film líčí příběh novinářů deníků The Washington Post a The New York Times, kteří zveřejnili tajnou zprávu označovanou jako Pentagon Papers o angažovanosti americké vlády během války ve Vietnamu. Snaha o ututlání skutečností trvající čtyři prezidentská období donutila první americkou vydavatelku Kate Graham (Meryl Streep) a ambiciózního šéfredaktora Bena Bradleeho (Tom Hanks) z deníku The Washington Post vyhlásit vládě bezprecedentní válku o zveřejnění tajné vládní zprávy Pentagon Papers .

 

 

Pátek 9. března v 19.00 h  
Budvarka

Koncert známé jihočeské dechové hudby se sólisty.

Vstupné 120,150,180 Kč

Neděle 11. března v 16.00 h … Kino Tylův dům
Včelka Mája: Medové hry

Animovaný, Německo/Austrálie, 85 min, dabing, přístupný, vstupné 110 Kč

Obdrží její úl už konečně pozvánku na Velké medové hry? Co na to Mája, když zjistí, že její úl nejenže se nesmí soutěže zúčastnit, ale že císařovna požaduje, aby její úl odevzdal polovinu letní sklizně medu.

 

 

Pondělí 12. března v 18.00 h … Kino Tylův dům
Triky s trpaslíky

Animovaný, USA/Kanada, 89 min, dabing, přístupný, vstupné 120 Kč

Chloe a její maminka Catherine se už zase stěhují. Tentokrát do Nové Anglie, ve které si pořídily nádherný gotický dům, plný zvláštních zahradních trpaslíků...

 

 

Úterý 13. března v 19.00 h
Diversi canti

Helena Hozová - zpěv  / Irena Sedláčková - kytara
Na koncertě zazní díla současných skladatelů /Miloš Štědroň, František Chaloupka, Jarmila Mazourová, Sylvie Bodorová a další/.  Koncert je součástí koncertní sezóny KPH 2017/2018.

Vstupné 110 Kč /20 Kč studenti, žáci

 

 

Středa 14. března v 19.00 h … Kino Tylův dům
Tátova volha

Komedie, ČR, 90 min, přístupný, vstupné 130 Kč

Jiří Vejdělek krátce přibližuje svůj nový film: „Tátova volha je vlastně taková cesta po ženském osudu. Emotivní střídá komické, dramatické se často mění v úsměvné a naopak. Podobně jako kdysi ve Václavovi i tady rozhýbávají děj vypjaté rodinné vztahy a mně stejně jako tentokrát láká možnost silným příběhem oslovit diváky a dát šanci velkým hereckým osobnostem, aby zazářili při ztvárnění skvěle napsaných charakterů.“

 

Čtvrtek 15. března v 19.00 h
To je Havaj!

Čeká nás dobrodružný i romantický objevitelský výlet po šesti ostrovech pacifického souostroví cestovatele a fotografa Jiřího Kolbaby.

Vstupné 150 Kč

 

 

Neděle 18. března v 19.00 h … Kino Tylův dům
Tlumočník

Tragikomedie, SK/ČR/Rakousko, 113 min, přístupný od 12 let, vstupné 120 Kč

Hlavními hrdiny svérázné roadmovie jsou dva staří páni, kteří cestují napříč Slovenskem, aby poznali pravdu o vlastní minulosti. Oscarový režisér a herec Jiří Menzel vytvořil titulní úlohu asketického Aliho.  Jeho partnera na cestě za poznáním, rakouského učitele, milovníka života se slabostí  pro ženy a  alkohol, si s chutí zahrál přední rakouský herec Peter Simonischek.

 

 

Pondělí 19. března v 19.00 h … Kino Tylův dům
Ewa Farna 10: Neznámá známá

Hudební dokument, ČR/PL, 72 min, přístupný, vstupné 120 Kč

Ewa Farna míří na plátna kin. V dokumentu pustí fanoušky i do svého soukromí.

 

 

Středa 21. března v 19.00 h … Kino Tylův dům
Přání smrti

Akční/krimi/drama, USA, 103 min, titulky, přístupný od 15 let, vstupné 110 Kč

Lékař Paul Kersey (Bruce Willis) má všechno, co si jen člověk může přát – zajímavou práci, krásnou rodinu a nádherný domov. S násilím se setkává pouze na operačním sále pohotovosti, kde pracuje jako chirurg. Jednoho dne se však všechno změní.

 

 

Neděle 25. března od 13.00 do 17.00 h
Velikonoční inspirace

Přijďte k nám strávit příjemné odpoledne, jarně se naladit, načerpat inspiraci na Velikonoce a možná si i koupit nějaký velikonoční dárek pro své blízké nebo jen tak – sobě pro radost.

 

 

Pondělí 26. března v 18.00 h … Kino Tylův dům
Cesta za králem trollů

Rodinný/sci-fi, Norsko, 104 min, dabing, přístupný, vstupné 100 Kč/děti, 120 Kč dospělí

Rodinný fantasy film vypráví příběh Espena, syna chudého farmáře. Se svými bratry Petrem a Pavlem se vydá na nebezpečnou výpravu za záchranou princezny Kristin ze zajetí zlého trolla známého jako Horský král, aby získal odměnu a zachránil tak rodinnou farmu.

 

 

Neděle 1. dubna v 16.00 h … Kino Tylův dům
Králíček Petr

Animovaný, USA, 95 min, dabing, přístupný, vstupné 120 Kč

Rebelský králíček Petr žije veselý bezstarostný život spolu s ostatními zvířátky na farmě. Nový majitel statku se však o svůj životní prostor dělit nemíní - a už vůbec ne se zvířaty. A tak začíná bizarní válka o teritorium - mezi ním a obyvateli zahrady.

 

 

Středa 4. dubna v 19.00 h … Kino Tylův dům
Máří Magdaléna

Historický/drama, VB, 130 min, titulky, přístupný od 12 let, vstupné 110 Kč

Máří Magdaléna je životopisným dramatem o jedné z nejtajemnějších ženských postav naší civilizace. Narovnává obraz očité svědkyně umučení a vzkříšení Ježíše Krista, z níž dějiny udělaly prostitutku.

 

Čtvrtek 5. dubna v 19.00 h
KRYŠTOF - JenomPísničkyTour 2018

Po deseti letech se kapela Kryštof vrací do divadelního prostředí. Bude se hodně hrát, ale i hodně povídat a ... a to bude vše. Po velkolepých stadionech, obřích scénách, ohňostrojích, konfetách a monstrózních led obrazovkách chce Kryštof úplně zpět. Na holé pódium, tam, kde k písničkám potřebujete "jen" španělku a sami sebe. JenomPísničkyTour 2018.

Vyprodáno

Sobota 7. dubna v 15.00 h
Žadovjáci

V samém centru kyjovského Dolňácka, v Žádovicích, se v r. 1955 poprvé rozezněly nástroje muziky s názvem Žadovjáci. V povědomí příznivců dechovky jsou Žadovjáci nejen díky rozhlasovým a televizním pořadům a nahrávkám na CD, ale také díky mnoha vystoupením doma a v zahraničí. Zpěváci jsou: Oľga Baričičová, Lenka Králová, Miroslav Surka a Štěpán Machala a  kapelník Svoboda.
Koncert bude mít stolovou úpravu s možností občerstvení a tance. Na balkóně pouze k sezení.

Vstupné 150 Kč (stolová úprava k tanci, balkón na sezení)

 

 

Pondělí 9. dubna v 19.00 h … Kino Tylův dům
Mečiar

Dokument, SR/ČR, 89 min, slovensky, přístupný od 12 let, vstupné 80 Kč

Film je zpovědí mladé režisérky Terezy Nvotové o Vladimíru Mečiarovi a o vlivu, který měl tento politik na slovenskou společnost a na život jí samotné. Když v roce 1989 padl v Československu totalitní komunistický režim, měla Tereza jeden rok. Vůdcové sametové revoluce se tehdy rozhodli uspořádat konkurz na ministra vnitra, do kterého se přihlásil Vladimír Mečiar, tehdy ještě neznámý podnikový právník ze slovenského venkova.

 

 

Středa 11. dubna v 19.00 h … Kino Tylův dům
Ready Player One: Hra začíná / 3D

3D sci-fi/akční, USA, 140 min, dabing, přístupný od 12 let, vstupné 130 Kč

Děj nového filmu legendárního režiséra Stevena Spielberga je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli spásu v OASIS, rozsáhlém světě virtuální reality, který vytvořil geniální a excentrický James Halliday (Mark Rylance). Když Halliday zemře, odkáže své nesmírné bohatství prvnímu člověku, který najde Velikonoční vajíčko ukryté někde v OASIS. Odstartuje tak zběsilý závod, který pohltí celý svět.

 

 

Čtvrtek 12. dubna od 10.00 do 17.00 h
Soutěž mladých baristů třetí kávové vlny

Celorepubliková soutěž zaměřená na dovednosti žáků z oboru Gastronomie, Kuchař-číšník, Číšník. Pořádá Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Polička.

 

Sobota 14. dubna ve 14.00 h
10. setkání harmonikářů a heligonkářů „Korouhev 2018“

Pořádá Tylův dům ve spolupráci s Klubem žen Korouhev. Kromě pravidelných účastníků vystoupí také Veselá muzika Zdeňka France.

Vstupné 50 Kč

 

 

Neděle 15. dubna v 19.00 h
Liz Lochheadová: Perfect Days

Divadelní představení pro ženy, které chtějí být šťastné, a muže, kteří se toho nebojí. Hrají: Lenka Vlasáková, Jan Dolanský, Jan Hofman, Dana Syslová, Petra Jungmannová, Vilém Udatný.

Vstupné 300,330,360 Kč (hra je uvedena v rámci Divadelního abonentního cyklu jaro 2018)

 

Pondělí 16. dubna v 19.00 h … Kino Tylův dům
Pepa

Komedie, ČR,90 min, přístupný od 12 let, vstupné 120 Kč

Hlavní hrdina Pepa (Michal Suchánek) od útlého věku čeká na to, až začne ten opravdový a šťastný život. Ve školce nebyl oblíbeným dítětem paní učitelky, ve škole s ním nikdo moc nekamarádil. Na gymnáziu patřil mezi vyložené outsidery. Dlouho mu trvalo, než se osamostatnil, našel si práci, ženu, založil rodinu. V současnosti pracuje jako obyčejný úředník, který žije se svou ženou Zdenou (Petra Špalková) a dospívající dcerkou Zdeničkou (Natálie Grossová). Každý týden chodí s manželkou hrát karty ke svému dobrému kamarádovi Tondovi (Filip Blažek) a jeho ženě Jarmile (Alice Bendová). Zdá se, že Pepovi nic nechybí a vede obyčejný, ale šťastný život jako celá řada jiných lidí. Možná ale, že to není život, o kterém snil. A možná, že ho čeká život úplně jiný.

 

 

Více informací o jednotlivých akcích na www.tyluvdum.cz

Předprodej vstupenek
v Informačním centru Polička (tel. 461 724 326)
a hodinu před začátkem akce v pokladně Tylova domu (468 000 540).

 

Vložil Šauerová Naděžda (2/20/2018), přečteno 1143x

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Tylův dům | Tylův dům březen 2018