Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

BĚH NADĚJE 2018

BĚH NADĚJE  je během, který nám dává sílu nevzdat se.

Vážení přátele a podporovatelé Běhu naděje.

Letos již po 11. se město Polička zapojí mezi desítky měst, které pořádají Běh naděje. Běh naděje je sportovně humanitární akce inspirovaná Během Terryho Foxe, který úspěšně probíhal v ČR do roku 2007. Běh naděje na něj volně navazuje. Pořadatelem běhu v Poličce je Svatojosefská jednota Polička z.s. a MO KDU – ČSL v Poličce za významné finanční podpory Pardubického kraje a města Poličky.

Běh naděje lze charakterizovat jako součást moderního životního stylu spojenou s aktivním pohybem a současně jako podporu veřejnosti k onkologické problematice. Běh naděje je spojen se sbírkou, jejíž výtěžek bude zaslán na oddělení dětské hematologie a onkologie FN v Motole a do laboratoří CLIP – molekulární genetiky. Právě výzkumné laboratoře CLIP (Childhood Leukaemia Investigation Prague), se zabývají molekulární diagnostikou pacientů s dětskými leukemiemi z celé ČR, vyšetřováním zbytkové nemoci pacientů, molekulární diagnostikou poruch imunity a krvetvorby a výzkumem různých aspektů leukemie a jejich léčby.

Projekt svými aktivitami oslovuje širokou veřejnost a všechny společenské vrstvy. Právě propojení různých společenských vrstev a jednotlivých odvětví sportovních i nesportovních aktivit je jednou z hlavních předností tohoto projektu.

 

Běh naděje se letos uskutečni v neděli 24. června 2018. Začínáme prezencí ve 12.30, slavnostní start proběhne ve 14.00 hodin na Palackého náměstí.  Těšíme se na vaši podporu a účast. Zpěvem nás doprovodí Staří Babyloňané z kapely DOTT.

Více informací o projektu naleznete na:  www.behnadeje.cz

Hloupá rakovina… Všichni chceme mít kolečkové brusle, telefon, psa nebo zhubnout…… Člověk, který má rakovinu, chce jen jednu věc: bojovat a vyhrát. Přijď se zúčastnit na počest těch, kdo bojovali a přišli o život kuli rakovině nebo s touto zákeřnou nemocí ještě bojují.

Krásně to vystihuje kapela  MIXLE V Piksle v hymně Olympiády dětí a mládeže 2018 konané v Pardubickém kraji „Nikdy to nevzdávej!“ Ani v životě ani ve sportu ani nikdy, když už to vypadá, že to vzdáš. Někteří členové této kapely působí i ve Vypsané fiXe a ta nám do slosování podepsala nějaké ceny.

Život s rakovinou nelze nikdy vzdát a je jen na nás a přízni osudu jak s ní dokážeme žít, bojovat a vyhrávat.

Miloslav Zezula, hlavní pořadatel

 

Vložil Šauerová Naděžda (16.4.2018), přečteno 56x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.6592

Právě procházíte:

Úvod | Informace | BĚH NADĚJE 2018