Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

ZNÁMÉ I NEZNÁMÉ PODOBY RADKA PILAŘE a pozvání na DĚTSKOU VERNISÁŽ

Výstava bude zahájena za přítomnosti rodiny Radka Pilaře v sobotu 5. května 2018 od 14.00 hod. ve výstavních sálech Městské galerie, Palackého nám. DĚTSKOU VERNISÁŽÍ, kterou svým hudebním vystoupením doprovodí žáci a učitelé Základní umělecké školy Bohuslava Martinů v Poličce. Těšit se můžete na tvořivé odpoledne plné her a úkolů. Vyrobíte si papírové divadélko s kulisami, vytvoříte si knížku s ptáčky proměňáčky, pohyblivého kašpárka a s animátory z brněnského Studia Scala si vyzkoušíte, jak vzniká animovaný film ze skleněných korálků.
 

ZNÁMÉ I NEZNÁMÉ PODOBY RADKA PILAŘE 

- výstava představuje tvorbu vynikajícího českého výtvarníka, ilustrátora a především autora podoby dobráckého pohádkového loupežníka Rumcajse…

5. 5. - 2. 9. 2018, výstavní sály Městské galerie, barokní radnice, Palackého nám.  

Radek Pilař ve své tvorbě obsáhnul širokou škálu nejrozmanitějších výtvarných forem i použitých médií. Ačkoli je široké veřejnosti znám především znělkou Večerníčka a příběhy O loupežníku Rumcajsovi, představí poličská výstava volnou tvorbu autora také v méně známých polohách, a to prostřednictví grafik a fotoasambláží. Ilustrátorská tvorba bude zastoupena známými motivy z dětských knih a oblíbených večerníčkovských příběhů. Výstava je pojata interaktivně, pro děti i hravé dospělé je připravena řada výtvarných a tvořivých aktivit, které je zavedou do hravého světa Radka Pilaře a seznámí je s různými výtvarnými technikami a přístupy, které ve své tvorbě uplatňoval. K vidění bude kouzelný animovaný příběh Písnička pro Sklíčka, v kterém ožívají skleněné střípky i známý večerníček O loupežníku Rumcajsovi.


S pozdravem

Alena Zavoralová
Městské muzeum a galerie Polička
Centrum Bohuslava Martinů v Poličce
Tylova 114 572 01 Polička
tel.: +420 461 723 864
www.cbmpolicka.cz

Vložil Šauerová Naděžda (4/30/2018), přečteno 844x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.6601
Obrázek ke článku - č.6602

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Centrum Bohuslava Martinů | ZNÁMÉ I NEZNÁMÉ PODOBY RADKA PILAŘE a pozvání na DĚTSKOU VERNISÁŽ