Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

V neděli začal další ročník Martinů festu

Polička patří v měsíci květnu již 21. ročníku festivalu Martinů fest. V neděli 6. května se nejprve na místním hřbitově u hrobu hudebního skladatele Bohuslava Martinů uskutečnil pietní akt, na kterém starosta města Jaroslav Martinů společně s ředitelkou Tylova domu Alenou Báčovou a dalšími hosty položili květiny.

V přísálí velkého sálu Tylova domu byla následně zahájena výstava Divadelní postavy z paličkované krajky autorky Jany Kaplanové. Návštěvníci nejen tohoto festivalu tak mohou obdivovat křehká díla, která zachycují především divadelní prostředí. V 18 hodin se pak uskutečnil zahajovací koncert, na kterém vystoupilo Kvarteto Apollon s klavíristou Karlem Košárkem a Pražský smíšený sbor.

Zazněly zde skladby Otvírání studánek a Mikeš z hor. Během celého trvání festivalu mají návštěvníci k dispozici také tiskový zpravodaj Studentské noviny. Již druhým rokem je při této příležitosti vydává Gymnázium Polička ve spolupráci s Centrem Bohuslava Martinů a Tylovým domem. Zpravodaj přináší například rozhovory s umělci, kteří na festivalu vystupují a mnoho dalších informací.

Vložil Šauerová Naděžda (5/9/2018), přečteno 867x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.6611
Obrázek ke článku - č.6612
Obrázek ke článku - č.6613
Obrázek ke článku - č.6607
Obrázek ke článku - č.6608
Obrázek ke článku - č.6609
Obrázek ke článku - č.6610

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Tylův dům | V neděli začal další ročník Martinů festu