Česky
English
Deutsch

V Poličce zvítězil americký cyklista GREENBERG

V pátek 3. srpna byla Polička pošesté etapovým městem mezinárodního cyklistického etapového závodu mužů VYSOČINA 2018. Start 2. etapy 22.ročníku závodu  byl v pravé poledne na Palackého náměstí. Etapa měřila 134,3 km. Cyklisté absolvovali trať přes Kamenec, Sádek, Lačnov, Borovnici do Javorku, kde absolvovali 9 okruhů vedoucí přes Jimramovské Paseky, Líšnou, Vříšť, Sněžné, Daňkovice do Javorku. Po absolvování těchto náročných okruhů se vrátil peloton zpět do Poličky, kde za vynikající divácké kulisy na Palackého náměstí zvítězil za 3:28,14 hod. Cory GREENBERG z týmu Magnesium Pro před  Immanuelem Starkem z německého týmu P&S Thüringen a Čechem Richardem Habermannem z Kovo Praha, který měl ztrátu 12 sekund. 4. místo obsadil Holec z týmu Topforex Lampierre Pro, 5. místo Boubal z CK Příbram. Vítěz trať absolvoval průměrnou rychlostí 38,7 km/h. a cyklisté za etapu nastoupali 2 501 výškových metrů.