Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Dřevěné a mechanické betlémy jsou k vidění v Poličce

Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů pro připravily

Dřevěné a mechanické betlémy jsou k vidění v Poličce

Nevíte kam vyrazit se svými blízkými či přáteli o vánočních svátcích? Navštívit můžete vánoční výstavu v poličském muzeu. Uvidíte betlémy pestře malované, tak i v přírodních odstínech, u nichž vynikne struktura dřevin.

„Na letošní vánoční výstavu jsme zapůjčili exponáty z Třebechovického muzea betlémů a z rodiny Sochorovy z Hradce Králové. Vybrali jsme jen betlémy dřevěné. Uvidíte figurky jak pestře malované, tak v přírodních odstínech, u nichž vynikne struktura dřevin. Betlémy budou různého stáří a velikosti i z různých míst,“ uvádí kurátorka akce Mgr. Stanislava Cafourková.

 

„V rodině Sochorových jsou pokračovateli betlemářské tradice otec Martin a syn Jakub. Spolu opatrují a opravují starší jesličky rodinné i zakoupené a vytvářejí betlémy nové, mnohé z nich jako mechanické. Některé exponáty tak před vámi doslova ožijí,“ dodává.

 

Zajímá vás, jak se uvádějí jednotlivé figurky do pohybu? Kolik součástek je potřeba k tomu, aby darovník chodil, anděl létal, rybář se plavil na loďce? Jestliže ano, pak budete mít možnost několik mechanismů sami vyzkoušet. Pan M. Sochor připravil „stroječky“, které se uvádějí do pohybu kličkou a které slouží k tomu, aby návštěvník zkoumal tato jednoduchá technická řešení.

 

Výstava potrvá do 13. ledna 2019  a navštívit ji můžete i o vánočních svátcích: 24. 12. – zavřeno; 25. – 30. 12. – 10.00 – 16.00 hodin; 31. 12. 2018 – 1. 1. 2019 – zavřeno.

Více na www.cbmpolicka.cz

 

KONTAKT:

ALENA ZAVORALOVÁ

Městské muzeum a galerie Polička

Centrum Bohuslava Martinů

Tylova 114

572 01 Polička

+420 461 723 855

zavoralova@muzeum.policka.org

www.cbmpolicka.cz

 

Vložil Šauerová Naděžda (12/17/2018), přečteno 418x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.8103
Obrázek ke článku - č.8104
Obrázek ke článku - č.8105

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Centrum Bohuslava Martinů | Dřevěné a mechanické betlémy jsou k vidění v Poličce