Město Polička

Blahopřání „zlaté“  Elišce Červené

Za mimořádné atletické úspěchy poblahopřál 15-leté atletce Elišce Červené starosta města Jaroslav Martinů.  Eliška má za sebou opravdu „zlatý“ rok.  Stala se halovou  mistryní ČR v pětiboji starších žákyň, mistryní ČR v sedmiboji starších žákyň a také vítězkou Olympiády děti a mládeže.  A jaké jsou nejoblíbenější disciplíny naší nadějné atletky? Patří mezi ně skok daleký a běh na 100m překážek. V těchto disciplínách vytvořila v roce 2019 své osobní rekordy, do dálky skočila 579m (zatím nepřekonaný rekord je z roku 1982 – 613m), její čas 14,22 je nejlepší letošní český žákovský výkon v běhu na 100m překážek.  Eliška se zároveň s celkovým součtem 5133 bodů zařadila na třetí místo českých historických tabulek v kategorii starších žákyň v sedmiboji. 

„Blahopřeji Elišce k mimořádným sportovním úspěchům, jsme hrdí na naší rodačku, která je vzorem pro současnou mládež,“ hodnotí úspěchy atletky starosta města Jaroslav Martinů.

Dík patří i trenérům Elišky,  kterými jsou Milan Bouček a také Karel Petržela, který ji připravuje na vrhačské disciplíny. Eliška trénuje 6x týdně a závodí za TJ Svitavy. Nejbližší velký závod ji čeká v září, a to Mistrovství ČR jednotlivců.  Eliška bude opět závodit ve svých oblíbených disciplínách – skok daleký a běh na 100 m překážek. Držme naší atletce palce!

Naděžda Šauerová, tisková mluvčí města

obrázek ke článku