Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Nové pracoviště pro digitalizaci v Centru Bohuslava Martinů

Městské muzeum a galerie Polička se může od konce loňského roku jako jediné městské muzeum v Pardubickém kraji pochlubit specializovaným pracovištěm pro digitalizaci muzejních sbírek. Pracoviště vzniklo na sklonku roku 2010 z prostředků grantu Ministerstva kultury ČR, jmenovitě odboru ochrany movitého kulturního dědictví, muzeí a galerií.
Účelně zařízené pracoviště umožní provádět systematickou evidenci sbírkových předmětů v elektronické podobě, což přispěje ke zpřístupnění muzejních sbírek odborníkům a badatelům ke studijním účelům, návštěvníkům formou prezentací v expozicích Centra Bohuslava Martinů i široké veřejnosti na internetu. Materiály v elektronické podobě se dále dají využít jako prevence poškození sbírkových předmětů snížením potřeby manipulace s nimi, k publikování (katalogy, publikace apod.) a k přípravě a realizaci výstavních projektů.
Současně se zařízením nového pracoviště proběhlo v muzeu také školení pracovníků pověřených digitalizací pod vedením profesionálního fotografa MgA. Miroslava Sychry. Účastníci kurzu se v průběhu školení naučili ovládat fototechniku a další potřebná fotografická zařízení, seznámili se se správným postupem při digitalizaci sbírek a získali řadu cenných postřehů z praxe renomovaného fotografa, jež mohou následně využít při své digitalizační práci.
Zařízení nového pracovitě pro digitalizaci je bezesporu jedním z největších počinů poličského muzea v uplynulém roce.

 

Vložil Šauerová Naděžda (14.1.2011), přečteno 2316x

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Centrum Bohuslava Martinů | Nové pracoviště pro digitalizaci v Centru Bohuslava Martinů