Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Pontopolis o.s.

Občanské sdružení PONTOPOLIS je nevládní neziskovou organizací působící od roku 2008 v oblasti problematiky lidských práv, totalitních režimů a multikulturního vzdělávání. Zprostředkováváme pro školy i veřejnost přednášky, besedy, výstavy, workshopy, filmové projekce a festivaly.

 
Posláním o. s. Pontopolis je představit veřejnosti různé kultury celého světa a podporovat rozvoj tolerantní , otevřené společnosti a zejména její aktivní přístup k okolnímu světu na místní i globální úrovni.
Svou činností vytváříme prostor, v němž mohou zejména (ovšem nejen) mladí lidé čerpat nové zkušenosti a vytvářet si vlastní pohled na svět.
 
V našem regionu jsme v minulém roce 2010 organizovali akce s různorodým tematickým zaměřením.
Pro studenty a žáky ve školách jsme zprostředkovali mezinárodní festival dokumentů o lidských právech Jeden svět. Dalším významným projektem byl také Fotbal pro rozvoj – návštěva deseti mladých fotbalistů z Keni - do kterého se zapojili nejen studenti, ale také širší veřejnost. Jako další příklady naší činnosti uvádíme výstavu Anna Franková (ve spolupráci s židovským muzeem v Praze), projekt Živá paměť (přednášky pro školy s romskou pamětnicí Holocaustu), projekt Neonácek (zaměřený na neonacistickou problematiku v ČR), v neposlední řadě také sérii akcí upozorňující na totalitní režimy (např. přednáška Františka Stárka Čuňase) a mnoho dalších.
Pro veřejnost jsme poprvé pořádali filmové festivaly Jeden svět a Expediční kamera. V březnu jsme přednáškami, výstavami a filmy připomněli Tibet a v červnu jsme poprvé pořádali multikulturní festival Colour Meeting. Na podzim jsme (jako každý rok) besedami upozornili na stále živý problém totalitních režimů a uspořádali Retro ples.
Veškeré naše aktivity jsou každý měsíc doplněny o výstavy na dané téma. Vidět je můžete v Café net restaurantu, Divadelním klubu nebo Centru Bohuslava Martinů.
V roce 2010 jsme za podpory města Poličky získali (společně s o. s. MaTami) k užívání multifunkční prostory v Centru Bohuslava Martinů. Tyto instituce jsou také našimi nejbližšími partnery.
 
Finančně nás podporují: město Polička, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo kultury, Pardubický kraj a drobní sponzoři.

Vložil Šauerová Naděžda (21.3.2011), přečteno 2998x

Právě procházíte:

Úvod | Organizace a služby | Spolky a sdružení | Pontopolis o.s.