Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

MaTami, centrum pro rodinu o.s.

Stává se, že se setkáme s tím, že MaTami, o.s. někdo nezná. Proto padlo rozhodnutí opětovně uveřejnit několik slov o nás. Kdo jsme? Kam směřujeme? Co Vám můžeme nabídnout? Či kdy jsme tu pro Vás? Tak tedy …
1) Názvu poličského MaTami dala vzniknout tři až nadpozemsky krásná slovíčka máma-táta-mimi. Jsme rodinné centrum a jsme zejména maminky na mateřské a rodičovské dovolené. Ne, že bychom doma s ratolestmi neměly, co na práci, ale dospěly jsme k názoru, že něco z našeho vlastního potenciálu můžeme rozdat i ostatním. Naše sdružení bylo zaregistrováno v červnu roku 2009, od listopadu 2010 sídlíme ve vlastních prostorách v Centru Bohuslava Martinů.
2) Vytčeným cílem je vytvořit bezbariérový a otevřený prostor, kde by se mohli potkávat všichni, komu jsou blízká témata mateřství a rodičovství vůbec, mj. trávení volného času s dětmi, sociální začlenění rodin s dětmi, rozvíjení rodičovských kompetencí, další vzdělávání v této oblasti.
3) Naše aktivity probíhají po celý školní rok a jdou rozdělit na pravidelné a nepravidelné - tématické. Soupis obojího pravidelně uvádíme na vlastních webových stránkách, na Facebooku i na stránkách Jitřenky.
Jsme tu pro Vás téměř každý den, například během lekcí cvičení - s dětmi, pro děti i bez dětí, kroužků pro rodiče s dětmi, výtvarných a kreativních dílniček, logopedického semináře či ukázkového semináře o zdravém vaření. Program doplňujeme přednáškami z různých oborů, dobročinnou činností i nárazovými akcemi vlastními i těmi konanými ve spolupráci s ostatními místními organizacemi.
Kromě toho jsou Vám na našich webových stránkách k dispozici on-line poradny (zdravotní, logopedická, sociální, personální, fyzioterapeutická a zdravé výživy).
Přijďte za námi i Vy. Těšíme se na Vás!

Pravidelný program

Fitmatami aneb cvičení pro rodiče s dětmi
Pro maminky s dětmi
každé pondělí 9:30 – 11:30
Pravidelné fitness lekce určené pro aktivní rodiče, kteří se chtějí udržet v kondici a strávit smysluplný čas se svými dětmi. Cvičí se střídavě s dětmi i bez nich, a to především formou her.
Povede: Mgr. Dana Matejsková

DROBEČCI (od 0 do 1 roku, děti nechodící)
Pro maminky s miminky
každé úterý 9:00 – 12:00
Přijďte si zahrát a zazpívat s vašimi drobečky.
Povede: Mgr. Hana Dalíková

Fit po porodu
Pro maminky s miminky po porodu po ukončeném šestinedělí, ale i pro ženy, které miminko plánují.
každou středu 9:30-11:30
Pravidelné kondiční cvičení za účelem protažení celého těla, posílení oslabených svalů, podpoření laktace a zlepšení celkového držení těla.
Povede: Soňa Kováčová, DiS.

Fitness cvičení pro ženy
každou středu 17:00-18:00
Pravidelné fitness lekce, které zapojují rovnoměrně celý svalový aparát. Tím umožní začátečníkům i pokročilým zvyšovat kondici a rozvíjet aerobní zdatnost organismu.
Povede: Mgr. Dana Matejsková.

DROBCI (od 1 do 3 let, děti chodící)
Pro rodiče (prarodiče, tety, strýce…) s dětmi
každý čtvrtek 9:00 – 12:00
!POZOR! 20. 11. se tato akce ruší
Přijďte si popovídat, pohrát s dětmi, naučit se společně nové říkanky a písničky.
Povede: Mgr. Míša Vomáčková

"Prosíme všechny, kdo mají přebytečné látky, šicí potřeby, výtvarný materiál, barevné papíry apod., ať je donesou do RC MaTami (CBM - Poličské muzeum). Budou sloužit k dovybavení našeho centra. Vše využijí děti a maminky při výtvarných aktivitách. Děkujeme."

 
Cena:  
Pravidelné aktivity: 40,- (cena pro členy 30,-)
Tvořivý večer pro ženy: 50,- (cena pro členy 40,-)
Fitness cvičení pro ženy 30,-
(Informace o členství získáte od lektorek aktivit.)
 
Více informací o nás, našich aktivitách a členství najdete na webových stránkách
www. matami.webnode.cz 

 

Vložil Šauerová Naděžda (20.9.2011), přečteno 3221x

Právě procházíte:

Úvod | Organizace a služby | Spolky a sdružení | MaTami, centrum pro rodinu o.s.