Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Nominovaní sportovci města Poličky za rok 2011

I. Žáci – žákyně :

1. Ondřej ŠVANDA – Štefanydes Polička, mistr ČR v šachu do 8 let, vicemistr Čech do 8. let, krajský přeborník.

2. David SION - Štefanydes Polička, krajský přeborník v šachu do 16 let, vítěz Orlické šachovnice, člen prvoligového družstva mládeže.

3. Milan LE VIET – Atletika Polička – 2. místo ve štafetě na 3x300m na LODM v Olomouci, 3. místo ve štafetě na 4x60m na LODM v Olomouci, 2x2.místo ve skoku dalekém v KP.

4. Petr MATOUŠ - SK8 Slalom Polička – 1. místo na HME v sk8slalom, 1. místo na MČR v sk8slalom, 4x1. místo na jednotlivých závodech.

 


II. Dorost – dorostenky:

1. Jan FLÍDR – SDH Široký Důl – požární sport – mistr ČR v PS v kat. dorostu vicemistr ČR v požárním útoku SHČMS, vicemistr ČR v běhu na 100 m. s překážkami v kat. dorost, člen širšího výběru pro dorostenecké MS v Lotyšku 2012.

2. Stanislav PAULÍČEK – SDH Široký Důl – požární sport – mistr ČR v PS v kat. dorost, mistr ČR ve štafetě v kat. dorost, vicemistr ČR v požárním útoku v kat. dorost, člen širšího výběru reprezentace ČR pro hasičskou olympiádu 2013 ve Francii, vicemistr ČR v požárním útoku, 5. místo ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže SHČMS.

3. Tereza VYTLAČILOVÁ, Atletika Polička – atletika, 14. místo na MS do 17 let ve Francii, 3. místo na MR ČR do 22 let v hodu oštěpem, 1. místo v sedmiboji na MČR, 1. místo na MČR v hodu oštěpem dorostu, juniorů a juniorek, 3. místo na MČR na 1500m. 3. místo na MČR v halovém pětiboji, mnohonásobná přebornice Pardubického kraje, soutěží i v ženských kategorií, kde obsazuje přední umístnění.

4. Veronika DLOUHÁ, Atletika Polička, atletika – 2. místo na MČR ve vrhu koulí, 7. místo na MČR v hodu diskem, 2x 1. místa v Krajském přeboru ve vrhu koulí a disku, 2. místo s družstvem juniorek na Mas.

 

5. Michal ŠTĚPÁNEK, Horolezecký klub Polička – 2. místo v ČP ve sportovním lezení na obtížnost v kat. 17-18 let, 3. místo v ČP ve sport. lezení na rychlost v kat. 17-18let, 21. místo na MS juniorů v Imstu ve spor. Lezení na rychlost, 7. místo v ČP mužů na rychlost20. místo v EP mládeže v boulderingu v Mnichově, 21. místo v EP mládeže v Meranu.

6. Vojtěch VALENA, SK8 Slalom Polička – 1. místo na HME v Brně, 1. místo na MČR v Liberci oboje ve sk8slalom, 3x1.místo na závodech v Praze, Božím daru a Poličce, 1 a 2 místo v Havl.brodu vše sk8slalom.

III. Kolektiv žáci-žákyně :

1. TJ Spartak Polička volejbalový oddíl, družstvo přehazované – 1. místo v KP, nominace na republikový turnaj v Karlových Varech 2. místo, nejlepší dívčí družstvo v kat. zeleného minivolejbalu v PU kraji.

2. SK Kometa Polička ml. žáci hokejbal – 1. místo na MČR, 1. místo v PU kraji.

3. Atletika Polička ml. žáci – vítěz sk. B KP družstev, 2. místo ve finále KP.

4. HC Spartak Polička, hokej, starší žáci – 1. místo v krajské lize.


IV. Kolektiv Dorost – dorostenky:

1. TJ Štefanydes Polička, šachy – vítěz 1. ligy dorostu a postup do extraligy dorostu

 

Vyhlášení vítězů proběhne v Sokolovně dne 20. ledna 2012 od 18:00 hodin.


 

Vložil Šauerová Naděžda (11.1.2012), přečteno 2447x

Právě procházíte:

Úvod | Sport | Nominovaní sportovci města Poličky za rok 2011