Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Chrámový sbor sv. Jakuba z Poličky na Mezinárodním adventním zpívání ve Vídni

Chrámový sbor po mimořádném úspěchu z roku 2010 byl opětovně pozván pořadateli, aby představil ve Vídni svůj program pro rok 2011. Koncert byl uskutečněn v neděli 11.12.2011 už tradičně v Rytířském sále vídeňské radnice.
Zájezdu se zúčastnilo 34 členů Chrámového sboru pod vedením Květy Šafářové a hudebního doprovodu skupiny mladých flétnistek a houslistek pod vedením paní Kateřiny Grubhofferové. Letos byl rozšířen o sbor mladých zpěvaček z Brna, který vedl Stanislav Popelka.
Každým rokem se hlavní město Rakouska stává přehlídkou pěveckých sborů z celého světa u příležitosti prestižního Mezinárodního adventního zpívání. Pro Chrámový sbor bylo opakované pozvání mimořádnou poctou. Stal se tak jedním z mála pěveckých sborů z Čech, které měly možnost reprezentovat českou vánoční hudbu za hranicemi České republiky a jedním z 84 sborů, které se zpívání účastnily. Během svého vystoupení přednesl Chrámový sbor repertoár, složený z českých vánočních koled a vánočních písní. Náročné rakouské publikum, které do posledního místa obsadilo sál, ocenilo soubor bouřlivým aplausem.
Vedoucí vídeňského magistrátu vyjádřil svůj obdiv především mladým muzikantům a zpěvákům za jejich nadšení a odhodlání věnovat se sborovému zpěvu.
Tímto vystoupením zahájil Chrámový sbor sérii vánočních koncertů, zakončenou vánočním koncertem v kostele sv. Jakuba v Poličce 28.prosince. Umocnil posluchačům vánoční atmosféru a dal jim možnost ocenit výborné těleso Chrámového sboru. Je vynikajícím reprezentantem Poličky i za hranicemi naší země.
B. Gloser, A. Klein

 

 

Vložil Šauerová Naděžda (1/16/2012), přečteno 3719x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.2380

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Chrámový sbor sv. Jakuba z Poličky na Mezinárodním adventním zpívání ve Vídni