Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

MIME FEST 2012 WORKSHOPY

 

• ZOLTÁN KÁRPÁTHY
21. 9. a 22. 9. 10:00 – 13:00, Centrum Bohuslava Martinů

Lekce klasické pantomimy s ukázkami metody lektora.

- workshop je určený pro uchazeče starší 17 let
- maximální počet je 30 osob.

Zoltán Kárpáthy (*1933) je známý jako první profesionální mim v dějinách maďarského divadla od roku 1963. Založil první a jedinou maďarskou školu pantomimy v Budapešti ( http://mime-classic.hu). Po klasickém baletu studoval techniku „Mime Corporal“ E. Decrouxe, spolupracoval s mistry oboru J. Sobeyranem nebo J. Lecoqem. Jeho celoživotní tvůrčí práce a bohaté profesní zkušenosti z domova a zahraničí obsahují pedagogickou činnost a mnoho sólových představení, mime - dramata vytvořená pod vlastní divadelní společností „Deburau Pantomime Company“.

• MIRO KASPRZYK
Sobota 22. 9. v 10:00-13:00, Divadelní klub

Koncept lektora nabídne první dotyky s pantomimou. Povede studenta k poznání vlastního těla a seznámí se základy pantomimické techniky.

- workshop je určený pro začátečníky, pro děti a mládež.
- maximální počet uchazečů je 30 osob.

Miro Kasprzyk (*1962) je jeden z předních mimů na Slovensku. Absolvoval školu Friedrich Schiller Univesität v Jeně - SRN, umělecký spezialkurs vom pantomime - theater. Jeho originální pohybový projev a improvizace se nesmazatelně zapsaly do historie československé pantomimy. Účinkuje po celé Evropě i v zámoří. Kromě vlastních představení spolupracuje na vernisážích, televizních, multimediálních a filmových projektech.
Připravil několik představení s postiženými dětmi v Liptovském Hrádku. Jako jeden z mála mimů na Slovensku se věnuje mladé generaci. Vyučuje na dílnách po Slovensku, má vlastní studio pantomimy při CVČ v Liptovském Mikuláši. Je zakladatelem jediného slovenské festivalu PAN zaměřeného na pohyb a pantomimu.


• RADIM VIZVÁRY
21. 9. v 10:00 - 13:00, Divadelní klub

Cílem workshopu je seznámení studenta s technikou tělesného mimu a herectvím pro mimy. Předpokladem výuky jsou ukázky vlastní metody lektora a jednoduchá praktická cvičení k získání nových pohybových a hereckých dovedností.

- workshop je určený pro mládež a studenty se základními zkušenostmi v oboru pantomimy, tance nebo herectví.
- maximální počet uchazečů je 15 osob.

Umělecký záběr Radima Vizváry (*1979) obsahuje specializaci na vytvoření vlastní metodiky techniku mimu, navazuje na tradici a rozvíjí klasickou pantomimu do moderní podoby, kterou obohacuje o nově objevené principy techniky pohybu. Jako doktorand projevuje zájem o problematiku pantomimy a moderního mimu. Činí tak jak ve sféře tvůrčí, tak v pedagogice a teorii. Nezabývá se přitom jen domácí problematikou, ale přináší své vědecké a umělecké aktivity i do zahraničí. Do jeho umělecké činnosti patří i autorství, dramaturgie, režie a choreografie v oboru mimického umění. Na Hudební a taneční fakultě AMU v Praze se věnuje jako interní pedagog katedry pantomimy hlavnímu odbornému předmětu Pantomima a Tělesný mimus. Paralelně svou pedagogickou a tvůrčí činnost rozvíjí i v Berlíně na škole Die Etage a převážně v zahraničí vede master classes a workshopy.

Cena za 1 workshop
100,-Kč dospělí / 50,-Kč studenti, důchodci, ZTP

Rezervace workshopů emailem na: mimefest@gmail.com

 

Vložil Šauerová Naděžda (3.9.2012), přečteno 2975x

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Mime Fest | MIME FEST 2012 WORKSHOPY