Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Vyhlášení nejlepší sportovci města Poličky

V pátek 11. ledna byli v Sokolovně vyhlášeni nejlepší sportovci města za rok 2012. Nominace proběhly na úrovni TJ, SK a svazů Poličky, sportovních, občanských sdružení, sportovních osobností a čtenářů.

Sportovci města Poličky za rok 2012 jsou:

I. Žáci – žákyně:

1. Ondřej Švanda – TJ Štefanydes Polička, mistr Čech do 10 let. 6. Místo na Mistrovství ČR v rapid šachu do 10 let, člen vítězného družstva KP mladších žáků v sezóně 2011/2012

2. Vítek Hromádka  - SK 8 slalom Polička, Český pohár – 6x 1. Místo na jednotlivých závodech v Prachaticích, Hradci Králové, Praze, Plzni, Poličce, Liberci,
1. místo v Českém poháru ve slalomu na skateboardu
1. místo na Mistrovství ČR ve slalomu na skateboardu v Havlíčkově Brodě
5. místo na Mistrovství Evropy v Rize
2. místo na Mistrovství světa ve slalomu na skateboardu ve Stuttgartu

3. Adam Stráník – Arena Kickbox Tahaibox Vysočina Polička
  2. místo Equipment Traning
  2. místo Super Kick
  2. místo Shadow Fights
3. místo Koshiki K 1
3. místoKowat Alrami MMA 55 kg
Vše na MS v Soluni, za účasti závodníků ze 47 zemí
 
4. Sára Zámečníková -  Arena Kickbox Tahaibox Vysočina Polička
2. místo Light Contact 30 kg
        2. místo Shadow Fights
             2. místo Super Kick
        3. místo Equipment Training
       Vše na MS v Soluni      
 
5. Kateřina Tobyšková – Atletika Polikčka,
1. místo v běhu na 800 m v krajském přeboru žactva ve Svitavách
1. místo v přespolním běhu v krajském přeboru žactva v Pardubicích
1. místo v okresním finále přespolního běhu v Poličce
1. místo v okresním finále v atletickém čtyřboji v Moravské Třebové
1. místo v běhu na 1 500 m v krajském přeboru Olomouckého kraje v hale

6. Karolína Dvořáková – TJ Spartak Polička, oddíl odbíjené, teprve hráčka přípravky, 2x Přebornice Pardubického kraje v kategorii přehazované a přípravky dívek, 11. místo na Mistrovství ČR trojkového volejbalu v Jablonci nad Nisou, hráčka červeného, zeleného a modrého minivolejbalu.

II. Dorost – Dorostenky:

1. Jan Flídr – SDH Široký Důl – požární sport – vítěz Českého poháru Velkopopovického kozla v běhu na 100 m s překážkami
Mistr ČR v požárním sportu dorostu s SDH Zbožnov – Sokolov
Vícemistr ČR v požárním sportu dobrovolných hasičů s SDH Široký důl v Uherském Hradišti
Mistr ČR ve štafetě 4x100 m dorostu Sokolov
Člen reprezentace dorostu

2. Vít Kalvoda – Atletika Polička,
1. místo v běhu na 200 a 400 m v kvalifikaci o II. Ligu v Písku
1. místo ve sprinterském trojboji ve Velké ceně Kolína
1. místo ve sprinterském trojboji v Memoriálu Věry Bušové – Gilkové v Blansku
1. místo v běhu na 6OO m v Mládežnická atletika – brána k olympiádě v Bratislavě
2. místo v běhu na 200m ve Velké ceně Třebíče
3. místo v běhu na 100 m ve Velké ceně Třebíče
10. místo v běhu na 400 m na Mistrovství ČR dorostu, juniorů a juniorek v Praze

3. Tereza VYTLAČILOVÁ, Atletika Polička
1. místo v halovém pětiboji Mistrovství ČR ve víceboji v Praze
1. místo v sedmiboji na Mistrovství ČR ve víceboji juniorek ve Staré Boleslavi
1. místo v sedmiboji na Mistrovství ČR ve víceboji dorostenek v Třinci
1. místo v hodu oštěpem na Mistrovství ČR dorostu, juniorů, juniorek v Praze
1. místo ve vrhu koulí na Mistrovství ČR dorosru, juniorů a juniorek v Praze
1. místo v soutěži družstev juniorek na Mistrovství ČR v Praze
1. místo v sedmiboji juniorek a žen na Mistrovství Mas v Třinci
1. místo v soutěži družstev juniorek na Mistrovství MaS v Třinci
1. místo v halovém pětiboji v Krajském přeboru Libereckého kraje v hale v Jablonci
2. místo ve vrhu koulí na Mistrovství ČR dorostu, juniorů a juniorek v hale v Praze
3. místo v běhu na 400 m Mistrovství ČR dorostu, juniorů a juniorek v hale v Praze
3. místo v soutěži družstev žen na Mistrovství ČR v Táboře
5. místo v běhu na 100 m př. na Mistrovství ČR dorostu, juniorů a juniorek v hale v Praze
4. místo v hodu oštěpem na Mistrovství ČR do 22 let v Praze
8. místo na 100 m př. na Mistrovství ČR  do 22 let v Praze
8. místo v hodu oštěpem na Mistrovství ČR mužů a žen na dráze ve Vyškově
11. místo ve vrhu koulí na Mistrovství ČR mužů a žen na dráze ve Vyškově
Toto jsou jen TOP výsledky nejvšestrannější atletky Pardubického kraje.

4. Petr Matouš -  SK 8 slalom Polička,
1. Místo v Českém poháru ve slalomu na skateboardu, 4x 1. Místo na jednotlivých závodech v Praze, Hradci Králové, Plzni a Poličce
1. místo na Mistrovství ČR ve slalomu na skateboardu v Havlíčkově Brodě
1. místo na Mistrovství Evropy v Rize
1. místo na Mistrovství světa ve slalomu na skateboardu ve Stuttgartu


5. Lukáš Pavlíček - TJ Štefanydes Polička, krajský přeborník do 10 let, člen vítězného družstva KP mladších žáků v sezóně 2011/2012

6. Veronika Fricová – reprezentuje Poličku v aerobiku
2. místo na Miss aerobik tour v Bystřici nad Pernštejnem, postup do celostátního finále
3. místo Beauty of Aerobic ČR
1. místo Aerobic cup v Bystřici nad Pernštejnem

III. Kolektiv žáci - žákyně:

1. TJ Spartak Polička volejbalový oddíl, družstvo Přípravky – Přebornice Pardubického kraje, nejpočetnější krajská soutěž, ve které startovalo 24 družstev, bez porážky 50 zápasů s rekordním bodovým ziskem a náskokem na soupeřky. Účastnice Mistrovství ČR v Ostravě v modrém minivolejbale
a 11. místo na Mistrovství ČR – trojkový volejbal v Jablonci nad Nisou. Hráčky, které se podílely na umístění: Marie Dvořáková, Kateřina Mičková, Kateřina Lidmilová, Karolína Dvořáková, Martina Zapletalová, Nikola Báčová, Markéta Štejdířová

2. SK Kometa Polička ml. žáci hokejbal – 2. místo na MČR

3. TJ Štefanydes ml. žáci – vítěz sk. B KP družstev, 2. místo ve finále KP.

4. HC Spartak Polička, hokej, starší žáci Přeborník Pardubického kraje

      5. TJ Spartak Polička oddíl tenisu – družstvo st. žáků, v průběhu soutěže nenašlo
      přemožitele, s bilancí 7:0 obsadilo 1. místo a vybojovalo si postup do vyšší soutěže
      pro příští rok. Družstvo nastupovalo ve složení: Štěpán Švanda, Zdeněk Jílek, Adam
      Jelínek, Martin Tutko, Radim Hnát, František Nykodým, Eliška Hrubá, Barbora
      Quittová, Marie Dvořáková

Kolektiv Dorost – Dorostenky:

1. TJ Štefanydes Polička, šachy – dorost a postup do extraligy dorostu

2. TJ Spartak Polička oddíl odbíjené, družstvo kadetek – Přebornice Olomouckého kraje, účastnice Přeboru České republiky a účastnice Českého poháru, pohybující se střídavě mezi druhou a třetí osmičkou v ČR

3. TJ Spartak Polička, oddíl tenisu, dorost, 2. místo, pouze s jednou porážkou, hráči, kteří se na úspěchu podíleli: Cecha Martin, Vytlačil Radek, Vyskočil Daniel, Bidmon Pavel, Slaný Filip, Štěpán Švanda, Jílek Zdeněk, Hnát Radim, Jílková Lucie, Machová Adéla

 

Další večer, který bude svátkem a setkáním sportovců, proběhne v Tylově domě v Poličce 22. ledna od 18:00 hod, kdy budou vyhlášeni nejlepší sportovci celého svitavského regionu.

Vložil Šauerová Naděžda (11.1.2013), přečteno 3130x

Právě procházíte:

Úvod | Sport | Vyhlášení nejlepší sportovci města Poličky