Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

ROZLOUČENÍ S VÝSTAVOU PATCHWORKU PŘEDČILO OČEKÁVÁNÍ

Po tři měsíce měli návštěvníci poličského muzea možnost navštívit vánoční výstavu zaměřenou na pečlivou ruční práci - Advent s vůní patchworku. Pro ty, kteří nevědí, co patchwork přesně znamená, jde o techniku sešívání malých, různě barevných kousků látek tak, aby vytvářely geometrické vzory, jenž vám berou dech.
Pokud patříte mezi milovníky této techniky, anebo jen rádi tvoříte, byla celodenní nedělní dílnička právě pro vás. Několik zkušených dam z Litomyšle a z Poličky si pro návštěvníky připravily balíčky, ve kterých byl nachystán materiál na vlastnoruční výrobu něčeho malého a patchworkem provoněného. Během dne tak vzniklo nespočet krásných andílků, ozdobných zvonků, květin, deček…
Dílničku si nenechalo ujít na desítky spokojených návštěvnic, které si odnesly něco malého na památku na výstavu, která mnohé motivovala a inspirovala. Zároveň jak se říká - pronikly pod pokličku a dozvěděly se, jakým způsobem se látky skládají a sešívají k sobě, jak přesně technika patchworku funguje a pokud si někdo nevěděl rady, byly zde členky spolku - ochotny poradit a pomoci.
Patchworková dílna se tak stala příjemnou tečkou za jinak úspěšnou výstavou.
 

A jak už to většinou bývá - jedna výstava končí, avšak další začíná. V poličském muzeu nelení a již teď pro vás připravují výstavu, k nedožitým osmdesátinám malíře, grafika a poličského rodáka Bořivoje Borovského. Výstava vám představí malířovu tvorbu převážně z posledních deseti let jeho života. Slavnostní zahájení se bude konat v sobotu 26. ledna 2013 od 14.00 hod. ve výstavních sálech muzea.

 

Vložil Šauerová Naděžda (14.1.2013), přečteno 2483x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.2951
Obrázek ke článku - č.2952

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Centrum Bohuslava Martinů | ROZLOUČENÍ S VÝSTAVOU PATCHWORKU PŘEDČILO OČEKÁVÁNÍ