Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Oživené prohlídky rodné světničky Bohuslava Martinů v Poličce

 Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů pro připravily

Oživené prohlídky rodné světničky Bohuslava Martinů v Poličce
2. – 7. července 2013
Věž kostela sv. Jakuba v Poličce

Bohuslav Martinů je ve světě znám nejen svými hudebními skladbami, ale také unikátním místem narození. Ono, ne každému se poštěstí narodit ve věži kostela, 36 m nad zemí. Díky speciálním, oživeným prohlídkám budou mít návštěvníci rodné světničky pocit, jako kdyby se jen tak, tak ve dveřích minuli s rodinou Martinů.
První prázdninový měsíc mají návštěvníci poličského muzea jedinečnou příležitost navštívit rodnou světničku Bohuslava Martinů v rámci speciálních oživených prohlídek. Světnička je v provozu po celé léto, ovšem v tomto červencovém týdnu návštěvníky na věži uvítají členové rodiny Martinů osobně!
„Světnička byla oproti běžnému provozu více zabydlená a návštěvník tak bude  mít pocit, jako kdyby tu jen před malou chvílí dobrosrdečný tatínek Ferdinand opravoval boty, přísná maminka Karolina škrobila tvrdé košilové manžety a sestra Mařenka nechala rozešité šaty,“ řekla muzikoložka poličského muzea Lucie Jirglová.
Pokud tedy nebudete váhat a vystoupáte 194 schodů až do rodné světničky B. Martinů ve věži kostela sv. Jakuba, spatříte zde průvodce v dobových kostýmech a malého chlapce hrajícího na housle pod dozorem své sestry Marie nebo tatínka Ferdinanda tak, jak jistě dříve hrával i sám malý Bohoušek… Společně vám povypráví o svých životních osudech a příbězích a ukáží vám skrovné bydlení rodiny pověžného…
Časové prohlídky budou probíhat od úterý do soboty v 9.00, 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hod., a v neděli ve 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hod.
Více na www.cbmpolicka.cz

 

KONTAKT:
Městské muzeum a galerie Polička
Centrum Bohuslava Martinů
Tylova 114
572 01 Polička
Tel.: +420 461 723 855
e-mail: muzeum@muzeum.policka.org
www.cbmpolicka.cz

 

Vložil Šauerová Naděžda (1.7.2013), přečteno 2062x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.3310

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Centrum Bohuslava Martinů | Oživené prohlídky rodné světničky Bohuslava Martinů v Poličce