Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Zvon nad Poličkou se znovu rozezněl

V neděli 13. října se v 8.30 hodin uskutečnilo slavnostní požehnání a rozeznění zvonu „Českých patronů a ochránců“, který je největším a s hmotností 1 540 kg zároveň nejtěžším poličským zvonem. Slavnostní událost proběhla za skromnější účasti věřících a občanů města v režii P. Miloslava Brhela, který kromě vykonání obřadu žehnání předvedl i sportovní výkon, když přečetl biblické čtení a vedl část modliteb z lešení na věži kostela sv. Jakuba, aby byl s lidmi v přímém kontaktu.

Po slavnostním požehnání a rozeznění zvonu s novým srdcem i pohonem měli zájemci příležitost si po téměř celé nedělní dopoledne zvon ve věži kostela prohlédnout. A bylo na co se dívat! Důmyslně zpracovaná mohutná dubová stolice a umělecky zpracované kování uchycení zvonu ukázaly, že krása poctivého řemesla u nás dosud žije.

Poděkování patří všem, kteří zajistili technickou stránku akce, včetně kvalitního ozvučení, a především městu Polička a Pardubickému kraji za finanční podporu, která byla pro uskutečnění opravy a zprovoznění zvonu zásadní. Fotografie ze slavnosti lze zhlédnout na http://www.farnostpolicka.cz/.

                                                                                                                      Jiří Coufal

        

Vložil Šauerová Naděžda (10/21/2013), přečteno 3188x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.3509
Obrázek ke článku - č.3510

Právě procházíte:

Úvod | Organizace a služby | Církve | Zvon nad Poličkou se znovu rozezněl