Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

V POLIČCE PŘIVÍTALI NOVÝ ROK NETRADIČNĚ - LETNÍM KINEM

V sobotu 11. ledna 2014 se v poličském muzeu konalo unikátní promítání Letního kina v zimě. Počasí přálo a na promítání se dostavilo 15 diváků, kteří nepodcenili počasí a přišli vybaveni nejen zimním oblečením, ale i teplými dekami. Komu bylo přece jen chladno, mohl se občerstvit domácím punčem nebo svařeným vínem. Počítáno bylo i s mladšími návštěvníky, pro ty byl připraven dětský punč. „Letní kino se v Poličce těší velkému ohlasu, v rámci festivalu Poličské kulturní léto promítáme na dvoře Centra Bohuslava Martinů již třetím rokem, napadlo nás využít počasí, které není až tak mrazivé a uskutečnit promítání v lednu. Přestože lavičky nebyly zcela zaplněné, zúčastnění si promítání užili a dokonce je neodradila ani dešťová přeháňka. A co se týče výběru filmu? Snažili jsme se zvolit komedii, u které se zasmějí děti i dospěli, Johny English alias Mr. Bean se ukázal dobrou volbou,“ uvedl jeden z organizátorů kina Jan Jukl, ředitel městské knihovny.

„Já jsem přišel vybaven spácákem do mínusových teplot a dobrou náladou, myslím, že akce letní kino v zimě není zase až tak bláznivá, jak zní. Mně osobně se líbila,“ podělil se o své dojmy jeden z diváků.

Na promítání letního kina se můžete těšit již za pár měsíců, kdy budou teploty příjemnější a společně tak odstartujeme již čtvrtý ročník multižánrového festivalu Poličské kulturní léto, kdy pro vás bude opět připraveno mnoho dobrých filmů, muzikálů, koncertů a dílniček či pohádek pro děti.

Více na www.cbmpolicka.cz; www.léto.polička.cz

Alena Jandlová, PR
Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů v Poličce
Tylova 114, 572 01 Polička
tel.: +420 461 723 864
mob. +420 608 227 553
www.cbmpolicka.cz

Vložil Šauerová Naděžda (15.1.2014), přečteno 1738x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.3659

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Centrum Bohuslava Martinů | V POLIČCE PŘIVÍTALI NOVÝ ROK NETRADIČNĚ - LETNÍM KINEM