Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Koncert - Společná věc

Přijměte pozvání na koncert Společná věc, který se uskuteční v Poličce, Tylův dům - velký sál, dne 20. 2. 2014 od 18.30 h.

Koncert Tomáše Pfeiffera na Vodnářský zvon je jedinečným souzněním hráče a nástroje, tvoříc neopakovatelný umělecký zážitek.
Návštěvníci koncertu uvidí neobvyklý multimediální projekt spojující historický nástroj Vodnářský zvon s unikátní parabolickou projekcí. Filmový doprovod - příběh pro jednotlivé skladby koncertu je inspirován každodenním životem. Témata skladeb koncertu Společná věc se pravidelně obměňují. V letošním roce se návštěvníci mohou těšit např. na skladbu Rezonantia Temporum - souznění zvonů Vodnářského a zvonu z chrámu sv. Víta v Praze, barevná krása matematiky je zachycena ve skladbě Chaos - fraktály. Pohled do hlubokého i blílzkého vesmíru nám zprostředkují dosud málo známé snímky - v Patria Deum.
V tónech tohoto nástroje - Vodnářského zvonu lze prožít hloubky rezonance, která dle odkazu dávných mistrů, kladně působí na celou bytost i prostor. Na závěr koncertu budete mít možnost vidět Vodnářský zvon zblízka a pozorovat krásu vodní hladiny, která při fortissimech levituje v tisících kapičkách, nebo vytváří rezonanční obrazce. Nástroje se lze i zlehka dotknout a vnímat jeho vibraci přímo.
Pokud budete chtít zažít jedinečný kulturní zážitek, jste srdečně zváni na koncerty Společná věc.
Předprodej vstupenek: e-shop www.dub.cz, IC polička - Palackého nám 160, tel. 461 724 326, info o koncertu: 728 279 567
 

Vložil Šauerová Naděžda (2/6/2014), přečteno 2938x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.3754

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Koncert - Společná věc