Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Básník Jan Těsnohlídek ml.

Poličská knihovna uvádí: autorské čtení Jana Těsnohlídka ml.
Ve středu 19. března do Poličky zavítá Jan Těsnohlídek ml. s nově vydanou sbírkou básní Ještě je co ztratit. Básník a držitel Ceny Jiřího Ortena představí své nové básně - upřímné a intimní zprávy o tom, že už není co ztratit.
Básník a spisovatel Jan Těsnohlídek ml. byl oceněn v řadě literárních soutěží pro mladé autory. Jeho básně byly zařazeny v knize Nejlepší české básně 2009 a 2013. Za svou debutovou sbírku Násilí bez předsudků získal Cenu Jiřího Ortena. Poté vyšla jeho druhá sbírka s názvem Rakovina, dále napsal román ADA a v roce 2013 vydal třetí sbírku básní Ještě je co ztratit, se kterou zavítá do Poličky.
„V rámci akce Březen – měsíc čtenářů jsme do Poličky pozvali i známé české literáty. Tentokrát nás navštíví úspěšný český básník Jan Těsnohlídek ml., který v současné době žije v polském Krakově a nyní pořádá turné po České republice, do kterého zahrnul i návštěvu Poličky,“ sdělila za organizátory kulturních akcí Klára Kašparová.
 

Literární beseda se koná ve středu 19. března v 19.00 hodin v salonku u Mrštíků, moderuje ji Jan Jukl. Více informací naleznete na www.knihovna.policka.org.

Kontakt:
Klára Kašparová
Městská knihovna Polička
Tel. 734 455 802
Mail.: kasparova@knihovna.policka.org

Vložil Šauerová Naděžda (25.2.2014), přečteno 2117x

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Městská knihovna | Básník Jan Těsnohlídek ml.