Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Restaurace hradu Svojanov v novém

Spolu s hradem Svojanov se od 1. března 2014 otevřela i hradní restaurace. Letos návštěvníky překvapí spoustou novinek. Správa hradu využila zimní období k celkové obnově hlavního sálu restaurace. Došlo zde k nové výmalbě v jemném kávovém odstínu, stěny byly obloženy stylovými dřevěnými kazetami. Celý prostor byl nově nadekorován rytířským brněním, meči, loveckými trofejemi a dobovými vyobrazeními hradu.
Současně v novém roce hradní restaurace získala novou provozovatelku. V rámci výběrového řízení se jí stala paní Světlana Konečná ze Svitav. Její největší devízou je, že na hradě v minulosti pracovala a má tedy velmi jasnou představu o náročném provozu restaurace. „Hodlám maximálně využít potenciál, který tato restaurace i se souvisejícími provozy nabízí a chci zajistit, aby provoz samotné restaurace reprezentoval celý hrad jako oblíbený výletní cíl Pardubického kraje,“ uvedla nová provozovatelka při prohlídce restaurace. Nabídku chce zaměřit především na pokrmy tradiční české kuchyně. „Kvalitní stravu v rozmanitém rozsahu chci zajistit pro ubytované hosty a školní pobyty,“ uvedla dále Světlana Konečná. V rámci kulturních akcí má nad rámec běžného provozu v plánu připravovat pokrmy typické pro charakter dané akce: „Například v období velikonoc vařit typické velikonoční pokrmy, v rámci královských slavností se zaměřit na středověká jídla, na slavnosti lovu připravovat zvěřinovou kuchyni a po dobu adventních prohlídek podávat vánoční speciality.“ Nová provozovatelka má velké zkušenosti také s cateringovými službami, což jistě pomůže rozvinout služby pro firemní akce či svatební hostiny. Je připravena zajistit i provoz stánku s občerstvením v areálu odpočinkové zóny, který bude otevřen v jarních měsících.
Restaurace je významnou součástí nabídky služeb v areálu hradu. Věřím, že pod vedením nové provozovatelky Světlany Konečné se restaurace stane příjemným místem jak pro návštěvníky hradu, tak i pro ubytované hosty.

Miloš Dempír

 

Vložil Šauerová Naděžda (3.3.2014), přečteno 2790x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.3794
Obrázek ke článku - č.3795

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Hrad Svojanov | Restaurace hradu Svojanov v novém