Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Básník Jan Těsnohlídek v Poličce

„V rámci akce Březen – měsíc čtenářů jsme do Poličky pozvali známé české literáty. Tentokrát nás navštívil úspěšný český básník Jan Těsnohlídek ml., který v současné době žije v polském Krakově a nyní pořádá turné po České republice, do kterého zahrnul i návštěvu Poličky. Básník také zavítal do Jevíčka, Svitav a Brna,“ sdělila za organizátory kulturních akcí Klára Kašparová z poličské knihovny.
 

Jan Těsnohlídek ml. návštěvníkům představil novou sbírku básní Ještě je co ztratit a rovněž předčítal ze svých dříve vydaných literárně oceněných sbírek. Literární zážitek prohloubil svým hudebním doprovodem kytarista Ondřej Sychra. Literárním večírkem provázel Jan Jukl, ředitel Městské knihovny Polička.
 

Básník a spisovatel Jan Těsnohlídek ml. byl oceněn v řadě literárních soutěží pro mladé autory. Jeho básně byly zařazeny v knize Nejlepší české básně 2009 a 2013. Za svou debutovou sbírku Násilí bez předsudků získal Cenu Jiřího Ortena. Poté vyšla jeho druhá sbírka s názvem Rakovina, dále napsal román ADA a v roce 2013 vydal třetí sbírku básní Ještě je co ztratit, se kterou zavítal do Poličky.
 

Milovníci poezie by se měli s mladým básníkem a jeho tvorbou setkat v létě na hradě Svojanově.

 

Vložil Šauerová Naděžda (7.4.2014), přečteno 2545x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.3879
Obrázek ke článku - č.3880
Obrázek ke článku - č.3882
Obrázek ke článku - č.3883
Obrázek ke článku - č.3884
Obrázek ke článku - č.3885
Obrázek ke článku - č.3886

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Městská knihovna | Básník Jan Těsnohlídek v Poličce