Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

ROK ČESKÉ HUDBY V POLIČCE 2014 - PROGRAM


MLÁDÍ A BOHUSLAV MARTINŮ

5. – 8. 5. Tylův dům / ZUŠ B. Martinů Polička

6. ročník přehlídky určené žákům ZUŠ a studentům konzervatoří a škol s uměleckým zaměřením ve věku 5 - 20 let. Přehlídka je organizována v kategorii vokální, instrumentální, taneční, výtvarné a literárně dramatické. Hlavní myšlenkou je propagace díla Bohuslava Martinů.

KONCERT NEJLEPŠÍCH ÚČASTNÍKŮ PŘEHLÍDKY MLÁDÍ A BOHUSLAV  MARTINŮ

8. 5. 18.00 hodin / Tylův dům / ZUŠ B. Martinů Polička / Vstup volný.

Na koncertě, kterým vyvrcholí 6. ročník přehlídky Mládí a Bohuslav Martinů 2014, se představí nejúspěšnější účastníci přehlídky. V předsálí Tylova domu budou vystaveny zaslané výtvarné a literárně dramatické práce. Nad koncertem převzal záštitu náměstek hejtmana
Pardubického kraje Ing. Jaromír Dušek.

 

VERNISÁŽ VÝSTAVY CO ČECH, TO MUZIKANT

10. 5. 14.00 hodin / Centrum B. Martinů / Vstup volný.

Výstava přiblíží tradici lidového muzicírování a nechá nás nahlédnout do doby českých venkovských kantorů, kteří přispěli ke zrodu úsloví „Co Čech, to muzikant“. Zároveň, představí i řadu jeho kolegů - skladatelů napříč staletími od renesance po současnost.

 

POJĎME NA MARTINŮ FEST

13. 5. 19.00 hodin / Centrum B. Martinů / Vstupné 30,- Kč.

Doprovodný pořad Jaroslava Novotného k Martinů festu pořádá spolek Náš Martinů už od roku 2011. Jeho účelem je přiblížit zájemcům připravované koncerty tak, aby mohli vstoupit do důvěrně známého světa a odnést si z festivalu co největší zážitek a trvalou vzpomínku.

 

MARTINŮ FEST / 16. – 25. 5. / Tylův dům

17. ročník tradičního festivalu nabídne tematické koncerty věnované hudebním osobnostem jubilujícím v Roce české hudby 2014.

 

ZÁJEZD SPOLEČNOSTI BOHUSLAVA MARTINŮ DO VLČKOVA NA OTVÍRÁNÍ STUDÁNEK

7. 6. 13.00 hodin z Poličky - Obnovená jarní slavnost Putování za studánkami ve Vlčkově.  Rezervace: repart@unet.cz

 

MUZIKANTI, CO DĚLÁTE?

7. 6. 19.00 hodin / Centrum B. Martinů / Vstup volný.

V rámci tradičního nočního putování Poličkou Čas pro neobyčejné zážitky se rozezní hudební sál muzea živou hudbou. Vystoupí např. folklórní soubor Heblata z Litomyšle a další muzikanti z Poličky a okolí.

 

MATINÉ K 35. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SPOLEČNOSTI BOHUSLAVA MARTINŮ POLIČKA

8. 6. 9.00 hodin / Kostel sv. Jakuba / Vstup volný - Na nedělním matiné k 35. výročí založení poličské pobočky Společnosti Bohuslava Martinů vystoupí Chrámový sbor sv. Jakuba a hosté. Mimo jiné zazní Hymnus ke sv. Jakubu Bohuslava Martinů.

 

RAFAEL KUBELÍK

11. 6. 18.00 hodin / Centrum B. Martinů / Vstupné 30,- Kč.

Hudební pořad muzikologa a redaktora Českého rozhlasu Petra Kadlece přiblíží životní příběh mimořádného umělce Rafaela Kubelíka - dirigenta a skladatele, který v roce 1948 „opustil svou vlast, aby nemusel opustit svůj národ". Rafael Kubelík by se letos dožil 100 let.

 

KOMORNÍ KONCERT RODINY MEISLOVÝCH

19. 6. 18.00 hodin / Centrum B. Martinů / Vstupné 50,- Kč.

Hudební skladatel Jan Meisl přijede do Poličky představit svoji písňovou sbírku The Spring Is Coming, op. 149, a skladbu Jarní chvalozpěv, op. 169a, které zazní ve světové premiéře. Vedle toho se zhostí i hudebního doprovodu dalších skladeb pro sólový zpěv a violoncello, v nichž vystoupí jeho manželka Petra a dcery Petra a Christine. Koncert pořádá spolek Náš Martinů.

 

ZÁJEZD SPOLEČNOSTI B. MARTINŮ NA SMETANOVU LITOMYŠL

25. 6. odjezd 18.30 hodin z Poličky

Zájezd poličské pobočky Společnosti B. Martinů na festival Smetanova Litomyšl. Koncert s názvem "Planety a Česká rapsodie" se koná na II. zámeckém nádvoří. Rezervace: repart@unet.cz nebo na tel. č. 737 485 984

 

JIŘÍ ŠLITR - HUDEBNÍ POŘAD JIŘÍHO ČERNÉHO

25. 6. 19.00 hodin / atrium Centra B. Martinů / Vstupné 30,- Kč.

Poslechový pořad hudebního publicisty Jiřího Černého bude věnován osobnosti Jiřího Šlitra, jehož 90. výročí narození si letos připomínáme.
 

Vložil Šauerová Naděžda (4/23/2014), přečteno 2850x

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | ROK ČESKÉ HUDBY V POLIČCE 2014 - PROGRAM