Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Co Čech, to muzikant v Poličce pouze do konce září!

Využijte měsíc září na návštěvu výstavy, která zaujme nejen hudebníky. Užijte si zajímavou prohlídku historické školní třídy, kde na Vás čeká řada překvapení. Návštěva je vhodná nejen pro individuální hosty, ale i pro školní kolektivy, pro které muzeum připravilo zajímavý doprovodný program.

Historická školní třída se proměnila do podoby o 100 let starší, než když ji navštěvoval Bohuslav Martinů. Nahlédnete tak do doby českých venkovských kantorů, kteří významně přispěli ke zrodu úsloví „Co Čech, to muzikant“ nebo „Čechy – konzervatoř Evropy“. V hudební dílně se žáci mohou těšit na historické hudební nástroje, na oživený rodokmen českých skladatelů a především na poutavý poslech jejich krásné hudby.

Česká hudební historie je tak trochu záhadná. Letopočty končící čtyřkou v sobě totiž skrývají mnoho hudebních výročí, které se týkají skladatelů, interpretů a hudebních institucí z oblasti vážné i populární hudby. Tato podivná náhoda dala vzniknout tradici Roků české hudby jako příležitosti k intenzivní propagaci české hudby doma i v zahraničí.  Do bohatého programu na rok 2014, který je koordinován Ministerstvem kultury, se zapojilo i rodné město Bohuslava Martinů. V roce půlkulatého 55. výročí od jeho úmrtí se v hudebním sále muzea na čas zabydlela řada jeho kolegů-skladatelů napříč staletími od renesance po současnost.

Městské muzeum a galerie Polička
Centrum Bohuslava Martinů v Poličce
Tylova 114
572 01 Polička
tel.: +420 461 723 864
www.cbmpolicka.cz

Vložil Šauerová Naděžda (4.9.2014), přečteno 2567x

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Centrum Bohuslava Martinů | Co Čech, to muzikant v Poličce pouze do konce září!