Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Přijďte si hrát do poličského muzea - výstava Hry a klamy pouze do konce tohoto týdne!

Využijte možnost a navštivte výstavu Hry a klamy v poličském muzeu. Výstava, která pobaví celou rodinu, trvá do konce srpna 2014!

Chcete vyzkoušet rychlost své reakce, umíte provést kuličku složitým labyrintem nebo prolnout svůj obličej s obličejem svého partnera? Chcete vidět otisk svého těla? Už jste si s někým šeptali na dálku dvaceti metrů? To nejsou čáry a kouzla, ale malá část toho, co nabízí výstava Hry a klamy! 
 

Exponáty pocházejí z libereckého zábavně - naučného science centra iQpark. Nikdo Vám tu ale inteligenční kvocient měřit nebude, přesto však bude potřeba jistá dávka šikovnosti, hravosti, intuice a představivosti... Návštěvníci na výstavě najdou na šest desítek interaktivních exponátů. Jejich výběr byl vzhledem k poslání výstavy zaměřen více na hravé a zábavné než naučné exponáty. I výraz exponát zde není příhodný, protože vyvolává spíše muzejní představu předmětů, kterých se nesmíte ani dotknout. Tady se naopak dotyky a zapojení vyžadují. Výstava je posílena o dvanáct velkých interaktivních exponátů zaměřených na lidské smysly: čichem budete odhalovat vůně, chuť vytříbíte na základních chutích, vyzkoušíte zrak na Snellově optotypu nebo hmat na Brailovu písmu. Poslouchat budete pomocí zvukovodu, parabol. A hmatem můžete zkoušet roztodivné předměty. Přijďte se podívat!

Vložil Šauerová Naděžda (28.8.2014), přečteno 2563x

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Centrum Bohuslava Martinů | Přijďte si hrát do poličského muzea - výstava Hry a klamy pouze do konce tohoto týdne!