Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Neobyčejné zážitky poličské knihovny

9. června 2014, Polička, Tisková zpráva

Čas pro neobyčejné zážitky nastal první červnovou sobotu i v poličské knihovně. Své tradiční služby tentokrát poněkud okořenila. Nejenže si návštěvníci mohli půjčovat knihy ve večerních hodinách, ale mohli si také prohlédnout výstavu fotografií Jaroslava Mareše, v knihovnickém okénku se občerstvit a za tónů jazzu a swingu si užívat pohodu letního večera.

Sobotní večer byl v poličské knihovně věnován tvorbě známého poličského fotografa Jaroslava Mareše. Autor v knihovně vystavuje výběr ze své devítileté tvorby a ve fotografiích představuje svá oblíbená témata - reportážní a portrétní fotografie, detaily architektury a foto-grafiku. Vestibul knihovny tak zdobí fotografie z různých koutů Evropy - Anglie, Rakouska, Nizozemí, samozřejmě Poličky a jejího okolí.

Návštěvníci si mohli výstavu prohlédnout za hudebního doprovodu a to v rytmu jazzu a swingu. „Jihlavská kapela Swingtet se postarala o neopakovatelnou atmosféru, když skladbami legendárního belgického kytaristy Django Reinhardta rozezněla poličské náměstí. Návštěvníkům se tak postarala o příjemný odpočinek během večerního putování Poličkou,“ sdělila za poličské knihovníky Klára Kašparová.

Na unavené poutníky také čekalo posezení s občerstvením. Knihovníci tedy mimo půjčování knih občerstvovali z knihovnického okénka všechny kolemjdoucí na jejich cestě večerní Poličkou. Návštěvníci se tak mohli rekreovat přímo na náměstí před knihovnou.

Kontakt:

Klára Kašparová

Městská knihovna Polička

 

E-mail: kasparova@knihovna.policka.org

 

Vložil Šauerová Naděžda (10.6.2014), přečteno 2056x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.4135
Obrázek ke článku - č.4136

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Městská knihovna | Neobyčejné zážitky poličské knihovny