Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Svojanov si letos prohlédlo již 40 000 lidí

Úterý 26. srpna 2014 se stalo dnem kdy na hrad Svojanov zavítal 40 000. návštěvník roku 2014. Stala se jím paní Jitka Fliegerová, která na hrad přijela s manželem a dvěma syny. V současné době tráví dovolenou ve Studnici
a Svojanov si vybrali jako cíl jednodenního výletu. Celá rodina získala vstup zdarma a jako malou upomínku publikaci Hrad Svojanov - 100 let od zakoupení městem Poličkou.

Hrad Svojanov patří k nejoblíbenějším výletním cílům Pardubického kraje. Jeho návštěvnost vzrostla o 35% oproti minulému roku v souvislosti s dokončením celkové rekonstrukce celého komplexu. Oproti předchozím letům na hrad zavítalo i více zahraničních návštěvníků. Převažovali hosté ze Slovenska, Rakouska, Polska či Německa, ale přijeli i z Litvy, Lotyšska, Norska nebo Nizozemí.

Hrad nabízí k prohlídce tři trasy. Okruh A představuje interiéry empírového paláce z 19. století, okruh B středověká sklepení s mučírnou a goticko-renesanční dům zbrojnošů s ukázkou života hradní posádky a okruh C venkovní areál s gotickou zahradou a rozhlednou na vrcholu břitové věže. Velkou atrakcí letošní sezóny je i výstava stovky modelů českých, moravských a slovenských hradů a zámků.

Pro návštěvníky je otevřena restaurace s možností venkovního posezení a občerstvení v areálu odpočinkové zóny v předhradí. O letních prázdninách je hrad Svojanov otevřen denně včetně pondělí od 9 do 18 hodin, od září pak denně včetně pondělí od 9 do 17 hodin.

 

Miloš Dempír, DiS.

Hrad Svojanov

Kastelán

 

Vložil Šauerová Naděžda (27.8.2014), přečteno 2269x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.4298
Obrázek ke článku - č.4299

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Hrad Svojanov | Svojanov si letos prohlédlo již 40 000 lidí